Po jej wejściu do środka pojawiły się płomienie, kobieta od razu uciekła. Podpaleniem kościoła zajęła się prokuratura

Świadkowie zostali już przesłuchani, zabezpieczono wszystkie ślady, szczegółowe oględziny przeprowadził także biegły. Teraz trwają poszukiwania kobiety, która podłożyła ogień w kościele na Bronowicach.

Lubelska prokuratura zajęła się sprawą wczorajszego pożaru kościoła p.w. Świętego Krzyża przy ul. Krańcowej w Lublinie. Jak już informowaliśmy, ogień wydobywający się z drzwi wejściowych do świątyni został zauważony około godziny 12:30. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna.

Jednak zanim przyjechali strażacy sytuacja została opanowana przez przypadkowe osoby. Największy wkład w gaszenie pożaru wnieśli dwaj mężczyźni, który odśnieżali teren w pobliżu kościoła. Widząc co się dzieje zaczęli łopatami wrzucać śnieg w miejsce, gdzie się paliło.

Spłonęła kotara wisząca przy głównym wejściu a także częściowo leżąca na podłodze wycieraczka. Jednak płomienie, oraz gęsty dym sprawiły, że szkody powstały w całym przedsionku. Ucierpiała też kobieta, która znajdowała się w świątyni. Zatruła się ona dymem i przetransportowano ją do szpitala.

Już pierwsze wstępne oględziny, przeprowadzone zaraz po ugaszeniu ognia wskazywały, że płomienie nie pojawiły się przypadkowo. Instalacja elektryczna była nienaruszona, nie było też żadnego źródła ognia, od którego kotara mogłaby się zapalić.

Świadkowie wyjaśniali zaś, że zwrócili uwagę na kobietę, która szubko zaczęła się oddalać w kierunku ul. Krańcowej od razu, kiedy pojawił się ogień. Dlatego też na miejsce ściągnięto przewodnika z psem tropiącym. Ten początkowo skierował się w kierunku, w którym kobieta uciekła, jednak niebawem zgubił trop.

Do godzin wieczornych policyjni technicy jak też biegły z zakresu pożarnictwa prowadzili na miejscu pożaru czynności. Wykonywane były szczegółowe oględziny, zabezpieczano również ślady. Jak ustaliliśmy, przed wejściem do kościoła, jak też w przedsionku, znajdowały się kamery monitoringu.

Nagrania zostały już zabezpieczone. Jak nam przekazano, na nagraniach widoczny jest moment pojawienia się ognia. Trwa jednocześnie ustalanie, czy zdarzenie nie zostało zarejestrowane przez inne, znajdujące się w pobliżu kamery. Sprawczyni podpalenia wciąż jest poszukiwana.

(fot. lublin112)

Zobacz również

52 komentarze

 1. Co za czasy, wystarczyło żeby kościół stał się obiektem walki politycznej i już zrobili z wszystkich księży pedofili, z wszystkich policjantów damskich bokserów, wszystkich nie godzących się z ideologia LGBT nazwano homofobami, rasistami, faszystami, to jest ta „wasza” wolność, równość, tolerancja? Banda hipokrytow.

  • Faszysta dyrektorem wrocławskiego IPN-u to hit tygodnia!
   I kto tu jest hipokrytą?

   • Komunistyczny agent (Maleszka), który donosił na przyjaciela redaktorem w wybjurczej. Inny (Boni), obecnie europoseł już po ujawnieniu faktu, że współpracował z komunistycznym reżimem na kilku stanowiskach w rządzie Tuska…. Długo można wymieniać. Teraz sam sobie odpowiedz na pytanie „kto tu jest hipokrytą”.

  • Wystarczy ciężko pracować i odprowadzać setki tysięcy podatku na socjalistów nierobów z 500+, a jest się nazywanym lewakiem.

   • Coś dzisiaj ćpałeś? Przecież socjaliści to lewacy. Jak byś łajzo podróżował po Europie to byś wiedział że wszystkie cywilizowane i wysokorozwinięte kraje płacą godziwe pieniądze na swoje dzieci. Tylko za PO i tego złodziejskiego syfu w którym kazali nam żyć nie było kasy, bo cały czas kradli i wzbogacali swoje majątki i swoich rodzin, a dzieciom rzucali ochłapy w postaci kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

    • bob, dyskusja z lewacką dziczą to jak dmuchanie w próżne i pogoń za wiatrem. Szkoda klawiatury.

    • PiS to socjalizm. Nie dotarło jeszcze od 2015 roku? Ciężko myślisz.

     • Kidawa by powiedziała: – Gdyby natura chciała to dałaby ci kapkę rozumu.

      • PiS che równać szanse rozdając pieniądze nierobom? Socjalizm.
       PiS nie chce nierówności społecznych? Socjalizm.
       PiS chce upaństwowić wszystko? Socjalizm.

    • Chciałbym by moje posty były widoczne

     bob jakbyś znał historię gospodarczą tychże „cywilizowanych i wysokorozwiniętych” krajów, to byś nie gadał takich rzeczy. Nie możemy 1:1 przenosić warunków zachodu europy do Polski i mówić: patrz tam więcej dajo!

     My nie mieliśmy unii węgla i stali, my mieliśmy ZSRR. Zupełnie przeciwne działania. Gdy ojcowie założyciele UE rozwijali gospodarkę, spalali „niedobry węgiel” zanieczyszczając europę i napędzając największy w historii wzrost gospodarczy, Polska była drenowana z zasobów przez ZSRR a zamiast pracy kultywowało się nieróbstwo.

     To tak jakby oczekiwać, żeby w Polsce prąd był za darmo bo tak mają w Skandynawii.

 2. Ciekawe, że jak jest jakieś zabójstwo to się tyle nie pisze o wydarzeniu. Wystarczy kotarę w kościele podpalić i już cały kraj jej szuka.

 3. Teraz wiecie czemu np. francuska policja nie cacka się z lewackimi ścierkami. Traktuje ich jak potencjalnych terrorystów czyli gaz, pała i kopa w brzuch. U nich nie ma że to kobieta….terrorysta to terrorysta i tyle.

 4. kobiety były kiedyś synonimem delikatności i piękna

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Biblijna kobieta, to synonim grzechu. Szatan nie przyszedł do Adama. Przyszedł do Ewy, bo ją mógł przekonać, a ta jak to kobieta „pociągnęła za właściwe sznurki” i przekabaciła Adama, by sprzeciwił się woli Boga.

 5. A gdyby tak okazało się że pożar został wywołany na zlecenie księdza aby wyciągnąć pieniądze na remont i zrobić prowokację o atakach ?

  • Tia. Miliardy odszkodowania za spaloną kotarę….. Jak widać znaczenie słów „lewacka logika” ma bardzo solidną podstawę.

 6. Czas wreszcie skończyć z tym polskim ciemnogrodem i potraktować ową podpalaczkę tak jak traktuje się takich ludzi w cywilizowanej Francji, Niemczech czy innej Hiszpanii. Czas tak samo traktować wszystkich niszczących cudze mienie, np. mażących sprejami po ścianach. Albo tych do takiego działania nawołujących. Czas w końcu skończyć z tym pobłażaniem, bo się bydło rozzuchwala jak nie ma kto im rogów przypiłować.

 7. Ludzie, czy nikt nic nie widzi?! Przecież to NIE BYŁA ONA SAMA, to jest dzieło złego, nad którym najwidoczniej już nie panuje, nie modliła się, to ma za swoje, być może okoliczności skłonią jej myśli do modlitw, to ją uchroni od złych rzeczy, ale teraz musi postawić Wszystko na Boga, nie dziwota że tak posunęła się, skoro nie czuła żadnych uczuć w sumieniu idąc podpalić. Coraz więcej złego w ludziach a tego we wiadomościach nie mówią, zamiast nakłaniać DO MODLITW!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej