Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po drzewka od leśników ustawiały się nawet kolejki. W naszym regionie rozdano kilkanaście tysięcy sztuk (zdjęcia)

W czwartek oraz w piątek w całym regionie można było otrzymać bezpłatne sadzonki drzew. Leśnicy starali się, aby wystarczyło ich dla wszystkich chętnych.

W czwartek 29 września rozpoczęła się tegoroczna akcja Lasów Państwowych #sadziMY. Została ona przeprowadzona już po raz czwarty i tradycyjnie włączyły się w nią wszystkie nadleśnictwa i regionalne dyrekcje Lasów Państwowych na terenie całego kraju. W tym roku przygotowano dla wszystkich chętnych aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew. Były to m.in. lipy, świerki, klony zwyczajne i klony jawory, a także inne gatunki. Celem akcji jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

W Lublinie drzewka można było otrzymać w holu przy wejściu głównym do Centrum Spotkania Kultur. Leśnicy rozdawali mieszkańcom sadzonki lipy drobnolistnej, klonu pospolitego, klonu jaworu, świerka, sosny, buka czy jarzębu. Każdy mógł wziąć maksymalnie trzy drzewka. Tylko w czwartek rozdano ich 3 tys. sztuk. Zainteresowanie było spore praktycznie w każdym miejscu, gdzie stał specjalny namiot leśników.

Łącznie pierwszego dnia akcji nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przekazały kilkanaście tysięcy drzewek rodzimych gatunków. Dodatkowo leśnicy służyli pomocą doradzając, jaki gatunek wybrać oraz jak prawidłowo go posadzić na swojej posesji, działce czy w przydomowym ogródku.

(fot. Nadleśnictwa RDLP w Lublinie)

6 komentarzy

  1. Oby zima była ciężka

    Pisowcy biorą na opał

  2. Dobrze przeczytać o akcji która się już skończyła….

Wiadomości z info112