Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pływał poza miejscem wyznaczonym do kąpieli. Mężczyzna utonął w zalewie

Wczoraj w zalewie w Łukowie utonął 41-latek. Mężczyzna przebywał w wodzie poza miejscem wyznaczonym do kąpieli. Trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do tragedii nad zalewem Zimna Woda w Łukowie doszło w środę około godziny 14. Mężczyzna wypoczywający nad wodą wszedł do zalewu poza terenem kąpieliska, w rejonie nieobjętym nadzorem ratowników.

W pewnym momencie 41-latek zniknął pod wodą. Natychmiast na pomoc ruszyli mężczyźni, z którymi 41-latek przyjechał nad zalew. Mężczyzna został wyłowiony i nieprzytomny przetransportowany na brzeg. O wszystkim zostały powiadomione służby ratunkowe.

Natychmiast przystąpiono do reanimacji. Interweniujący na miejscu zespół ratownictwa medycznego przetransportował mężczyznę do szpitala. Niestety tam 41-letni mieszkaniec gminy Łuków zmarł. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. To pierwsza ofiara śmiertelna w tym sezonie nad łukowskim zalewem.

Pod koniec czerwca na tym samym zbiorniku, dzień po otwarciu tonęło dziecko. Chłopiec po przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej został przetransportowany do szpitala. Pisaliśmy o tym tutaj: Dopiero otworzyli zalew, a już o mało nie utonęło tam dziecko. Chłopiec był reanimowany

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. a zdjecie zalew zemborzycki

  2. No i git.Amen.

  3. Chichotnik, jajcarz (niepotrzebne skreślić)

    „Pływał poza miejscem wyznaczonym do kąpieli” – kara musi być i… była. Drugi raz już nie złamie prawa.

  4. ☆☆☆⭐⭐⭐

    Można nie umieć pływać, pić piwko, dobrze się bawić nad wodą ale nie trzeba wchodzić na głęboką wodę – na tym polega odpowiedzialność ?

  5. przeliczają swoje umiejętności..a jak to tego dochodzi alkohol to tragedia murowana są takie bojki asekuracyjne ciągniesz ją za sobą w razie problemów…można się przytrzymać..odpocząć jak siły opadły lub skurcz złapał

Z kraju