Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pługi i piaskarki wciąż pracują na drogach. Nie wszędzie sytuację udało się opanować

Po wieczornych i nocnych opadach śniegu cały czas trwa usuwanie go z dróg. O ile na najważniejszych trasach nie ma już po nim śladu, gorzej jest na drogach lokalnych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że na zarządzanej przez nią sieci dróg krajowych i ekspresowych w województwie lubelskim warunki do jazdy są dobre i nie ma żadnych utrudnień związanych z zalegającym śniegiem. Tak dobrych informacji nie ma już Zarząd Dróg Wojewódzkich. W tym przypadku pomimo blisko dwudziestu maszyn, pługów, piaskarek i solarek, jakie wciąż pracują na drogach, na wielu trasach zalega śnieg i błoto pośniegowe.

Zajeżdżony śnieg kierowcy napotkają na drogach wojewódzkich w powiecie łukowskim, parczewskim, lubartowskim, puławskim, zamojskim i biłgorajskim. Na drogach tych w większości czarną nawierzchnię można dojrzeć jedynie w koleinach wyjeżdżonych przez pojazdy. W pozostałych powiatach drogi są czarne, lokalnie może występować na nich błoto pośniegowe.

Opanowana sytuacja jest już na trasach Cyców – Fajsławice, Łęczna – Pełczyn, Tuligłowy – Kraśniczyn, Krasnystaw – Wysokie, Żółkiewka – Płonka, Lublin – Wysokie – Huta Turobińska, Lublin – Port Lotniczy w Świdniku, Krasienin – Bogucin, Lublin – Bełżyce – Chodel a także Chodel – Kraśnik. Na tych odcinkach nawierzchnie są czarne a śliskość została usunięta.

(fot. lublin112)

17 komentarzy

  1. LUDIIIIII późnym popołudniem śnieżyca była na LITWIE więc wyluzujta nie ło nas piszooooo

  2. jak by wam przyszło jeździć po lodzie i padającym deszczu pyśta się usrali po pachy driweryyy niedzielne :)))))))

  3. Przynajmniej te wszystkie cepy drogowe zostaną w domu i nie będzie problemu z jazdą.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo