Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W płonącym budynku zastano dwóch bezdomnych. Jednego nie udało się uratować

Wczoraj rano w Piaskach miał miejsce pożar budynku. Niestety jedna z przebywających w środku osób zginęła. Przyczyną było zaprószenie ognia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Piaskach w powiecie świdnickim. O godzinie 7:39 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze budynku przy ul. Lubelskiej. Z okien miał się wydobywać dym oraz płomienie. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że naprzeciwko Urzędu Gminy pali się pustostan. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, w trakcie której dostrzegli, że na piętrze budynku ktoś się znajduje. Jak się okaząło, był to bezdomny mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Po ugaszeniu pożaru, podczas przeszukiwania budynku, w jednym z pomieszczeń znaleziono zwłoki mężczyzny. Ofiarą okazał się również bezdomny mężczyzna, mający 59-lat. Ciało leżało na łóżku. Wstępnie ustalono, że przyczyną jego śmierci było zaczadzenie.

Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Wiadomo już, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

(fot. lublin112- zdjęcie ilustracyjne)
2017-05-01 19:49:29

2 komentarze

  1. Gdzie jest Dzielnicowy???! Ja się pytam! Urząd gminy za rogiem, a tu taka piękna melina niedroga…

  2. Ten drugi wcale nie był bezdomny! Podawajcie rzetelne informacje!!!