Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Placówka szkolna otrzymała auto od Izby Celnej. Kiedyś narzędzie przemytu, teraz materiał szkoleniowy

Izba Celna w Białej Podlaskiej przekazała uczniom Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie fiata sienę. Pojazd posłuży przyszłym mechanikom do praktycznej nauki zawodu.

W czwartek 9 lutego w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej nastąpiło oficjalne przekazanie niecodziennej pomocy dydaktycznej dla placówki szkolnej. Wcześniej auto marki Fiat Siena zostało zajęte na drogowym przejściu granicznym w Terespolu jako dowód rzeczowy w sprawie o przemyt. Teraz pojazd będzie służył jako materiał szkoleniowy do praktycznej nauki mechaniki oraz przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych.

Włodawska placówka kształci w kierunku technik pojazdów samochodowych.

Przekazanie pojazdu było możliwe po dopełnieniu odpowiednich procedur. O dalszym losie wszystkich zatrzymywanych przez Służbę Celną towarów rozstrzygają sądy. Tak było i tym razem. Właściwy sąd rejonowy zdecydował o przepadku samochodu na rzecz skarbu państwa, co otworzyło drogę do jego darowania Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1 i II L. O. we Włodawie.

Fiat siena jest już szóstym autem przekazanym przez celników na cele dydaktyczne. W ubiegłym roku pięć takich pojazdów trafiło do szkół w Tomaszowie Lubelskim i Białej Podlaskiej.

article

2017-02-16 10:00:02
(fot. Izba Celna)

5 komentarzy

  1. Podobnie powinno się robić z autami pijanych kierowców powyżej 1,5 promila, przepadek na rzecz skarbu państwa, bez możliwości odkupu i to bez względu na to czy to jego auto czy pożyczone. I takie auta dla szkół, jednostek samorządu lub na licytację

  2. Ten fiat również może posłużyć próbie zamachowej na panią bełatę, pozbądźcie się go 🙁

  3. Miro handlarz jeździł by po całej Polsce

  4. To będą się mogli szkolić w naprawach „klasyków „

    • Widziałem już takich fachowców co się uczyli na NOWYCH, bez komputera i google nic nie naprawią, żadnych podstaw mechaniki. Niech im służy.