690 680 960

Plac Litewski: Dwie manifestacje w jednym miejscu. KOD kontra Narodowcy RP, doszło do incydentu

Komitet Obrony Demokracji po raz czwarty zorganizował w Lublinie manifestację. Naprzeciwko niej stanęli przedstawiciele środowisk narodowych. Doszło do jednego spięcia pomiędzy manifestantami, kiedy przedstawicie KOD zaprezentowali transparent z męskim członkiem rozbijającym krzyż celtycki. Transparent został schowany po interwencji policji.

Manifestacja KOD przemaszerowała ulicami Lublina spod Chatki Żaka na Plac Teatralny a następnie na Plac Litewski. Blisko tysiąc osób skandowało hasła przeciwko obecnej partii rządzącej, a zwłaszcza przeciwko nowym uprawnieniom Policji, w kwestii bezpieczeństwa informatycznego. Nadal przewodnim hasłem KOD jest obrona Trybunału Konstytucyjnego i wolne media.

Po drugiej stronie „barykady” utworzonej z banerów zebrało się około 250 uczestników drugiej manifestacji, złożonej z sympatyków i członków obozu narodowego. Narodowcy RP skandowali m.in. hasła „Polska to my”, „Targowica”, „Pachołki berlińskie”, „Alimenciarze”, „Jutro Merkel was pochwali” i inne.

Podczas zgromadzenia doszło do incydentu sprowokowanego przez manifestantów KOD, transparentem z członkiem męskim rozbijającym krzyż celtycki. Po interwencji policji transparent został schowany.

Obie manifestacje zakończyły się po godzinie 14. Narodowcy RP przed rozejściem się wysłuchali przemówienia Mariana Kowalskiego a następnie odśpiewali hymn narodowy.


2016-01-23 17:24:08
(fot. wideo lublin112.pl)

91 komentarzy

 1. Młodzieniec Wszechpolski

  Tak mnie zdenerwowały te lewackie rowery z KOD, że zaraz idę odreagować na siłownię, popatrzeć na dobrze zbudowanych, prawdziwych mężczyzn!

 2. Piękny widok. Po jednej stronie mnóstwo lubelskich adwokatów, po drugiej ich klientela.

 3. Nie zdziwiło nikogo dlaczego tak wielu ludzi starszych idzie na manisfestacje ruchu społecznego KOD? Myślę, że dlatego bo żyły w czasach komuny i dobrze pamiętają jak rodził się i jak wyglądał PRL. Widzą to w dzisiejszej władzy. Wielu tych ludzi było też w Solidarności. Oni pamiętają …. A dzieci które sterowane są dziś przekazem internetowym trolingu pisu urodziły się w dobrych czasach… Nie rozumieją co to jest brak wolności!! PiS jest dziś u władzy.. I to PiS stanowi ogromne zagrożenie dla wolności. Dziękuję KOD, że jesteście.

  • Ktoś ci dziecko zrobił sieczkę z mózgu. Lepiej ucz się pilnie historii polski to może coś jeszcze z ciebie dobrego wyrośnie.

 4. Brawo Narodowcy oby tak dalej.

 5. Czemu służy KOD? Obrony ludzi starego układu i zagranicznych instytucji „wyciągających” pieniądze z Polski. Obrony najbardziej niedemokratycznej instytucji zdolnej wg wlasnego widzi-mi-sie paraliżować legalnie wybrany Rząd i Prezydenta. Bronienie monopolu zagranicznych firm, bankierów, mediów i cenzury w rękach medialnych układów i rodzin resortowych dzieci. Zadajmy sobie pytanie – kto stoi za organizacją tych demonstracji (i gdzie byli wcześniej ci manifestujący- przez ostatnie 8 lat) ? Mądry (jak nie wie) „poszuka”, a mięso armatnie i wełniane istoty przyjdą „na manifestację” i będą bezwiednie jak papugi powtarzać podane im na kartkach hasła i machać bzdurnymi transparentami. Żal mi tych biednych, niemądrych i wykorzystywanych ludzików !
  Kuriozalne Niemcy bronią demokracji w Polsce!

 6. Mała literówka do poprawy „stanęli” 🙂

  „Naprzeciwko niej stanęli przedstawiciele środowisk narodowych.”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!