PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Znane są już wyniki z 99,31% obwodowych komisji wyborczych. Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 45,56% głosów.

Niedzielne wybory z miażdżącą przewagą nad Koalicją Europejską wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddało swój głos 45,56% osób uprawnionych do głosowania. Koalicja Europejska zdobyła 38,30% głosów, zaś Wiosna Roberta Biedronia 6,04 % głosów. Są do dane na godzinę 8:00.

Pod progiem wyborczym znalazła się Konfederacja 4,55%, Kukiz ’15 3,70% oraz Lewica Razem 1,24% głosów. Poniżej na grafikach znajdziecie dane szczegółowe opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

KW Prawo i Sprawiedliwość w regionie zdobył 58,96 % głosów. W Lublinie zaś PiS wygrał nieznacznie z KE stosunkiem głosów 42,86% do 42,58%.

Wyniki częściowe

Frekwencja

Wyniki głosowania – Okręg wyborczy nr 8 Lublin

Głosy oddane w Lublinie

(fot. lublin112.pl, PKW)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. Kuźwa niespodzianka!

 2. No i gitara???????????

 3. Brawo PIS , brawo wszyscy którzy głosowali na najlepszy dla Polski rząd od czasu II WŚ.

 4. Ściana wschodnia najbardziej narzeka a frekfencja ponizej średniej. Od tylu lat mamy ten sam wybór wiec wielu odpuściło. Szkoda bo mieć prawo głosu i nie korzystać z niego to głupota. Widocznie nie jest tak złe. Ja sam nie narzekam żyje mi się bardzo dobrze i za i PISu i PO.

 5. Prawdziwy Polak

  Udławcie się tym swoim 500+ dla brajanków, przekupne ciemniaki. Wyprowadzą was z Unii i obudzicie się z ręką w nocniku, w dodatku nie swoim.

  • co za baran buhaha!!!

  • Im prędzej nas wyprowadzą z tego eurokołchozu, tym lepiej! Niech sobie Niemcy znajdą innych służących! Inżynierowie już wsiadają do łodzi w Afryce!

  • I bardzo dobrze po co nam ta unia tylko po dotacje mam nadzieję że z niej wyjdziemy i to szybko bo tylko do niej dokładamy fakt że są dotacje dla rolników 8 na inwestycje ale nawet nie wiesz jak wysokie składki wpłacam do Brukseli dużo więcej niż otrzymujemy

 6. Do Janusza prawdziwego Polaka… Nie strasz nie strasz bo się z****sz…

 7. Do „prawdziwy Polak“… Widać jesteś singlem, starym kawalerem a co gorsza człowiekiem od Biedronia… ?

  • Lepiej to niż bezrobotny dzieciorób który uważa ze państwo ma obowiązek utrzymywać jego bachory.

   • Lepiej??? Teraz tak myślisz bo jest Ci wygodniej… Widać jesteś totalnym egoistą… Może nawet bez świadomości że strzelasz ślepakami ?… I bycie dzieciorobem ci nie grozi ??????

    • Teraz tak myślisz babo bo ci wygodnie.Najważniejsze ze kasę dają-tylko ze wiecznie nie będzie skąd brać jak większość pójdzie w twoje ślady.
     Jak powtórzy się scenariusz grecki to będziesz ze swoimi bachorami tynk ze ściany wpier*** bo nie potrafisz samodzielnie myśleć i kasę zarabiać.

  • Prawdziwy Polak

   Mam dwoje dzieci, ale nie lecę na obietnice wyborcze jak muchy do gnoju.

 8. Jak widać populizm popłaca. Za parę lat niestety wszyscy odczujemy rozdawnictwo rządu. To, co teraz dostaniecie, chociażby jako 500+, trzeba będzie zwrócić. Gierek też dawał…

  • Dokładnie. Pójdą takie podwyżki że ci którzy dziś głosują na pis sami ich wykopia. Narazie uwierzyli populistom, uwierzyli bo dostali parę złoty. Które to w niedalekiej przyszłości oddadzą dwukrotnie. Modlcie się razem z Rydzukiem aby nie bylo scenariusza Greckiego.

   • Wystarczy spojrzeć na „poziom” komentarzy wyborców pis powyżej,na tą rozwinięta argumentację… Scenariusz grecki się powtórzy to dopiero będzie- skończy się „dej”.
    Ludzi pracujących wyeksploatują do cna,pchając w kieszenie nierobom, a kto mądry spierdziela z tego kraju póki czas.

    • To dlaczego jeszcze tu jesteś lemingu? Jedź do Niemiec tam będą na twoją emeryturę zapierdzielać ciapki. W każdym rozwiniętym kraju na dzieciaki jest pomoc tylko w tym nie może być? Lemingi pozdejmujcie klapki z oczu.

     • Slowo klucz – „rozwiniety kraj”. Wszyscy porownuja Polske do np takich Niemiec. Tylko pkb Polski a Niemiec to niebo a ziemia wiec kto moze sobie na to pozwolic bo na pewno nie polska gospodarka…

     • Porównujesz Niemców do Polaków 😀 Grubo 😀 😀

 9. Nic się nie zmieniło. Wiocha i małe miasteczka Wschod kraju PIS. Wielkie miasta i Zachod kraju PO.

 10. Dramat. Ciemnogród. Przepraszam Polskę za lubelskie.

  • chodząca wspak

   to wypier …j na zachód od Wisły, tam znajdziesz ukojenie,,radość i szczeście, czego Tobie i sobie życzę

   • No właśnie… Smutne. Tak reagują wyborcy pis. Pełna kultura. Może zacznij iść do przodu? Bo to wspak, to ci nie wychodzi najlepiej ?

    • chodząca wspak

     Jedyne to co wnosisz w swoim poście to ironia z przyprawą makiawelizmu przesolona nonszalanckim szubrawstwem

   • Do-chłodząca wspak

    O PISOWSKA MORDA SIE ODEZWALA. TAK TJ. WŁAŚNIE ICH JĘZYK. CHAMOW TRZEBA ZWALCZAC SIŁA. NA INTELGNETENE ARGUMNEBTY ONI NIE REAGUJA BO ICH NIE ROZUMIEJĄ. TO JEST CIEMNOGROD, WIOCHA BEZ WYKSZTAŁCENIA.

    • chodząca wspak

     co to jest ARGUMNEBTY? Pouczam ,że nie używamy drukownej czcionki w tekscie wypowiedzi – to dla wyjasnienia „wykształcony jasnomieszczuchu”. Parafrazująć: Wieprzu – wracaj do koryta. Albo jak nie wiesz, to po prostu stul jape i nie wietrz kłów, bo robisz z siebie idiotę.

     • Podobnie jak nie używamy spacji przed przecinkiem, małej litery na początku zdania. Używamy natomiast polskich znaków w słowach takich jak „tekŚcie”, a nie używamy w słowie „parafrazująć”. Wytykanie błędów jest właśnie chodząca wspak brakiem argumentów z Twojej strony. Jesteś biedna umysłowo, ale Twoje wybory odczujesz nie tu i teraz, ale kilka lat, gdzie przyjdzie nam to wszystko spłacać.

   • Żal mi Ciebie. Ale widocznie jeszcze nie dorosłaś. Słownictwo- rynsztok. Właśnie dlatego wstyd mi za lubelskie, a raczej za takich ludzi jak Ty.

    • chodząca wspak

     żal sie dalej a sedno twej wypowiedzi jest następujące:
     Trzech ich było, dwóch ich nioslo,
     Jeden kajak drugi wiosło.
     Ilu było?
     Ilu nioslo?
     Ilu kajak?
     Ilu wiosło?

  • Mika jaśnie oświecona powiedz nam jak żyć bo my ciemni nie wiemy. Nieś kaganek oświaty.

 11. czyżbym słyszał kwik PO KE monów i części rowerowych hehe

  • Kwiczeć to będą twoje dzieci i wnuki o ile masz, jak będą spłacać pożyczki zaciągnięte teraz na rozdawnictwo w postaci plusów. Kiedyś przestana nam pożyczać i zapytają o spłatę, ale co to obchodzi naczelnika on już wtedy będzie w innym wymiarze. PiS działa na zasadzie tu i teraz a po nas choćby potop.

   • @Lu
    Moja droga. Przypominam ze tłumaczysz to osobom które myślą ze rząd ma swoje własne pieniądze i je rozdaje. Jedyna nadzieja w tym ze jak polsze pochłonie kryzys i bieda to ci którzy teraz jakoś sobie radzą bez plusów przeżyją. Reszta na zasiłkach,MOPSACH plusach i innych wyginie. I oby jak najszybciej.

    • Moja droga przypominam, że dług publiczny do PKB jest rekordowo niski za czasów PIS więc tymi inteligentnymi wtrętami możesz mieszać zupkę w garnku. Pycha od was bije jak od całego POKO sroko, ale argumentami sypiecie prosto z Czerskiej, bez żadnej wiedzy.

     • Dług rekordowo niski-Co ty człowieku bredzisz? Zacznij czytać jakieś gazety nie opłacane przez pisdowców to dowiesz się jaki ten dług jest niski. Śmiech na sali. Papierek wszystko przyjmie a ciemny lud wszystko wyczyta i kupi…

 12. I znów głupota i lenistwo wygrywa z inteligencją i zaradnością. Nadchodzą czasy gdzie nie będzie opłacać się pracować by coś osiągnąć bo lepiej siedzieć przed TV i brać zasiłki. Wstyd, wstyd, wstyd! A najgorsze, że za te błędy zapłacą kolejne pokolenia. Dosłownie. Ciężkie życie szykujecie swoim dzieciom i wnukom drodzy wyborcy. Swoją drogą to jakiś fenomen: jak kierowca łamie przepisy lub daje łapówkę to źle, ale jak rządzący łamią prawo czy konstytucję i rozdają na prawo i lewo pieniądze podatników to dobrze. Moralność Kalego?

  • Pis wygrało bo społeczeństwo tego chciało

   Tusk Ci tak powiedział? ”Nasz bohater narodowy”? Co jeszcze będzie… kury będą się źrebiły a koguty będą się cieliły? Zgadzam się z pierwszym zdaniem; ”I znów głupota i lenistwo wygrywa z inteligencją i zaradnością.”

 13. Tylko PiS . Brawo . Niech na żyje !!!

 14. Polacy to jednak głupi naród. Dał się przekupić piętsetplusami za które sam zapłacił. Teraz umożliwił swoim pupilom ucieczkę do Brukseli.

  • No i przynajmniej mają za to te 6 koła rocznie na dziecko. A ty dałeś Tuskowi d… za zupełny frajer, wyleczył tylko twoje wieśniackie kompleksy bo cię nazwał Europejczykiem, a za twoją kasę zajumaną z OFE kupił dwa lata spokoju i miejsce w zarządzie Unii – kto tu uciekł do Brukseli? Zanim zaczniesz rozliczać PIS, rozlicz PO z OFE. Ile tam miliardów znikło, wiesz chociaż tyle? Chociaż tego ci raczej wybiórcza nie napisze.

 15. Brawo PIS ciemnota nadal wieży w POpaprańców 8lat grabieży Polski nic ich nie nauczyło.

 16. Pis wygrało bo społeczeństwo tego chciało

  Najpiękniejsze obietnice wyborcze to ciągle tylko obietnice. Dlatego przestałem w nie wierzyć. Patrzę na czyny. Do wyborów podchodzę tak; zupełnie jak do ludzi, czyli kiedy ktoś mnie oszuka raz, wtedy traci moje zaufanie na zawsze. 8 lat rządów PO wspominam źle bo nigdy już nie zaufam komuś kto mnie jawnie okrada i oszukuje na każdej obietnicy. Wolał bym już natychmiast o nich zapomnieć a sami powinni za to zniknąć z polityki, (gdyby mieli jakiś honor). Nie wiem na co znowu liczyli? Chociaż po wynikach widzę, że POpaprańcy (nie ciemnogród) muszą to lubić kiedy są oszukiwani, manipulowani i okradani. Jaskrawy przykład – jak ktoś jest bity codziennie to w końcu to polubi i będzie się sam domagał żeby go dalej bić. Coś na podobieństwo syndromu sztokholmskiego. Nie widzę innego powodu, żeby na to głosować. Ale cóż… mamy demokrację i każdy głosuje na kogo chce. O stronie PISu mogę powiedzieć, że jeżeli coś obiecają to robią, więc się chociaż wzajemnie szanujemy. Wreszcie da się wyczuć, że mamy Polskiego gospodarza.

  • Może takie zachowanie, tłumaczy troszkę wynik z aresztu śledczego Białołęka. Ja też zachodzę w głowę, ile można dać się oszukiwać. Nie obietnice, tylko czyny!

 17. Olo dobre podsumowanie???????
  A teraz zamknąć mordy i do pracy rodacy ?

 18. Atak na wygranych w wyborach pokazuje jak jest podzielone nasze społeczeństwo ! Wybory były wolne i demokratyczne – jeżeli tak psioczycie na PiS to powinniście raczej psy wieszać na swoich wyborców którzy nie głosowali tak jak Wy i nie wygraliście wyborów ! Ludzie dostali i dostają od PiS – PO miało 8 lat żeby cokolwiek dać społeczeństwu – nie dali nic – mogli powstrzymać karuzele VAT nie zrobili tego – więc czego się domagają że ludzie będą głosować na nich ! Hipokryzja jest również u wyborców PO którzy psioczą na PiS ale pieniądze 500+ i inne dodatki biorą ! I myślę że ze względu na obawę zabrania 500+ też po cichu glosowali na PiS – bo kto nie lubi dodatkowych pieniędzy ! I nie rozumiem tego że komuś muszą zabrać bo mi nic nie zabrali a uważam że wyciągnęli masę ludzi z nędzy i biedy – o której możecie sobie pooglądać w TV !

 19. mam piosenkę dla pani posłanki Muchy od jej kolegów, którzy wyjeżdzają do europarlamentu ” nie pucz kiedy odjadę ” hehehehehe

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki