Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Znane są już wyniki z 99,31% obwodowych komisji wyborczych. Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość otrzymał 45,56% głosów.

Niedzielne wybory z miażdżącą przewagą nad Koalicją Europejską wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddało swój głos 45,56% osób uprawnionych do głosowania. Koalicja Europejska zdobyła 38,30% głosów, zaś Wiosna Roberta Biedronia 6,04 % głosów. Są do dane na godzinę 8:00.

Pod progiem wyborczym znalazła się Konfederacja 4,55%, Kukiz ’15 3,70% oraz Lewica Razem 1,24% głosów. Poniżej na grafikach znajdziecie dane szczegółowe opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

KW Prawo i Sprawiedliwość w regionie zdobył 58,96 % głosów. W Lublinie zaś PiS wygrał nieznacznie z KE stosunkiem głosów 42,86% do 42,58%.

Wyniki częściowe
PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Frekwencja
PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Wyniki głosowania – Okręg wyborczy nr 8 Lublin

PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Głosy oddane w Lublinie

PiS wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

(fot. lublin112.pl, PKW)

50 komentarzy

 1. czyżbym słyszał kwik PO KE monów i części rowerowych hehe

  • Kwiczeć to będą twoje dzieci i wnuki o ile masz, jak będą spłacać pożyczki zaciągnięte teraz na rozdawnictwo w postaci plusów. Kiedyś przestana nam pożyczać i zapytają o spłatę, ale co to obchodzi naczelnika on już wtedy będzie w innym wymiarze. PiS działa na zasadzie tu i teraz a po nas choćby potop.

   • @Lu
    Moja droga. Przypominam ze tłumaczysz to osobom które myślą ze rząd ma swoje własne pieniądze i je rozdaje. Jedyna nadzieja w tym ze jak polsze pochłonie kryzys i bieda to ci którzy teraz jakoś sobie radzą bez plusów przeżyją. Reszta na zasiłkach,MOPSACH plusach i innych wyginie. I oby jak najszybciej.

    • Moja droga przypominam, że dług publiczny do PKB jest rekordowo niski za czasów PIS więc tymi inteligentnymi wtrętami możesz mieszać zupkę w garnku. Pycha od was bije jak od całego POKO sroko, ale argumentami sypiecie prosto z Czerskiej, bez żadnej wiedzy.

     • Dług rekordowo niski-Co ty człowieku bredzisz? Zacznij czytać jakieś gazety nie opłacane przez pisdowców to dowiesz się jaki ten dług jest niski. Śmiech na sali. Papierek wszystko przyjmie a ciemny lud wszystko wyczyta i kupi…

 2. I znów głupota i lenistwo wygrywa z inteligencją i zaradnością. Nadchodzą czasy gdzie nie będzie opłacać się pracować by coś osiągnąć bo lepiej siedzieć przed TV i brać zasiłki. Wstyd, wstyd, wstyd! A najgorsze, że za te błędy zapłacą kolejne pokolenia. Dosłownie. Ciężkie życie szykujecie swoim dzieciom i wnukom drodzy wyborcy. Swoją drogą to jakiś fenomen: jak kierowca łamie przepisy lub daje łapówkę to źle, ale jak rządzący łamią prawo czy konstytucję i rozdają na prawo i lewo pieniądze podatników to dobrze. Moralność Kalego?

  • Pis wygrało bo społeczeństwo tego chciało

   Tusk Ci tak powiedział? ”Nasz bohater narodowy”? Co jeszcze będzie… kury będą się źrebiły a koguty będą się cieliły? Zgadzam się z pierwszym zdaniem; ”I znów głupota i lenistwo wygrywa z inteligencją i zaradnością.”

 3. Tylko PiS . Brawo . Niech na żyje !!!

 4. Polacy to jednak głupi naród. Dał się przekupić piętsetplusami za które sam zapłacił. Teraz umożliwił swoim pupilom ucieczkę do Brukseli.

  • No i przynajmniej mają za to te 6 koła rocznie na dziecko. A ty dałeś Tuskowi d… za zupełny frajer, wyleczył tylko twoje wieśniackie kompleksy bo cię nazwał Europejczykiem, a za twoją kasę zajumaną z OFE kupił dwa lata spokoju i miejsce w zarządzie Unii – kto tu uciekł do Brukseli? Zanim zaczniesz rozliczać PIS, rozlicz PO z OFE. Ile tam miliardów znikło, wiesz chociaż tyle? Chociaż tego ci raczej wybiórcza nie napisze.

 5. Brawo PIS ciemnota nadal wieży w POpaprańców 8lat grabieży Polski nic ich nie nauczyło.

 6. Pis wygrało bo społeczeństwo tego chciało

  Najpiękniejsze obietnice wyborcze to ciągle tylko obietnice. Dlatego przestałem w nie wierzyć. Patrzę na czyny. Do wyborów podchodzę tak; zupełnie jak do ludzi, czyli kiedy ktoś mnie oszuka raz, wtedy traci moje zaufanie na zawsze. 8 lat rządów PO wspominam źle bo nigdy już nie zaufam komuś kto mnie jawnie okrada i oszukuje na każdej obietnicy. Wolał bym już natychmiast o nich zapomnieć a sami powinni za to zniknąć z polityki, (gdyby mieli jakiś honor). Nie wiem na co znowu liczyli? Chociaż po wynikach widzę, że POpaprańcy (nie ciemnogród) muszą to lubić kiedy są oszukiwani, manipulowani i okradani. Jaskrawy przykład – jak ktoś jest bity codziennie to w końcu to polubi i będzie się sam domagał żeby go dalej bić. Coś na podobieństwo syndromu sztokholmskiego. Nie widzę innego powodu, żeby na to głosować. Ale cóż… mamy demokrację i każdy głosuje na kogo chce. O stronie PISu mogę powiedzieć, że jeżeli coś obiecają to robią, więc się chociaż wzajemnie szanujemy. Wreszcie da się wyczuć, że mamy Polskiego gospodarza.

  • Może takie zachowanie, tłumaczy troszkę wynik z aresztu śledczego Białołęka. Ja też zachodzę w głowę, ile można dać się oszukiwać. Nie obietnice, tylko czyny!

 7. Olo dobre podsumowanie???????
  A teraz zamknąć mordy i do pracy rodacy ?

 8. Atak na wygranych w wyborach pokazuje jak jest podzielone nasze społeczeństwo ! Wybory były wolne i demokratyczne – jeżeli tak psioczycie na PiS to powinniście raczej psy wieszać na swoich wyborców którzy nie głosowali tak jak Wy i nie wygraliście wyborów ! Ludzie dostali i dostają od PiS – PO miało 8 lat żeby cokolwiek dać społeczeństwu – nie dali nic – mogli powstrzymać karuzele VAT nie zrobili tego – więc czego się domagają że ludzie będą głosować na nich ! Hipokryzja jest również u wyborców PO którzy psioczą na PiS ale pieniądze 500+ i inne dodatki biorą ! I myślę że ze względu na obawę zabrania 500+ też po cichu glosowali na PiS – bo kto nie lubi dodatkowych pieniędzy ! I nie rozumiem tego że komuś muszą zabrać bo mi nic nie zabrali a uważam że wyciągnęli masę ludzi z nędzy i biedy – o której możecie sobie pooglądać w TV !

 9. mam piosenkę dla pani posłanki Muchy od jej kolegów, którzy wyjeżdzają do europarlamentu ” nie pucz kiedy odjadę ” hehehehehe