Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

PiS przedstawiło siedem punktów dla poprawy bezpieczeństwa na granicy. Poseł określa mianem skandalu to, co się obecnie tam dzieje

W piątek w Lublinie poseł Sylwester Tułajew przedstawił propozycje Prawa i Sprawiedliwości związane z poprawą bezpieczeństwa na granicy wschodniej i zachodniej. Jak podkreślił, wraz z bezpieczeństwem obywateli, jest to obecnie najważniejsza sprawa dla Polski.

Sylwester Tułajew przedstawił, iż Prawo i Sprawiedliwość proponuje wprowadzenie pakietu siedmiu punktów pod nazwą Bezpieczna Granica. Wskazał, że rozwiązanie to powstało, gdyż „ekipa Tuska” straciła kontrolę nad tym, co dzieje się z bezpieczeństwem i tym, co dzieje się na granicach. Dziś ze strony nielegalnej migracji płynie olbrzymie zagrożenie a rząd w ogóle ma sobie z tym tematem nie radzić.

Propozycja dla rządu ma sprawić, że jeżeli poszczególne punkty zostaną zrealizowane, to bezpieczeństwo wróci na właściwy poziom. Poseł dodał, iż wówczas obywatele naszego kraju „znów będą czuć się bezpiecznie jak wtedy, kiedy rządziło Prawo i Sprawiedliwość”.

Pierwszy punkt pakietu Bezpieczna Granica to kwestie związane z podwojeniem liczby żołnierzy na granicy wschodniej. Tułajew wyjaśniał, że kiedy rządził PiS, to granicy strzegło i broniło kilkanaście tysięcy żołnierzy. Dziś ma być ich zaledwie ok. 6 tys. Zaznaczył, że jest to zdecydowanie za mało, aby skutecznie chronić granicę naszego kraju.

W przypadku drugiego punktu, mowa o rzadszych rotacjach żołnierzy strzegących granicy. Ma to spowodować, że na pierwszej linii obrony granicy znajdować się będą specjaliści. Chodzi o „bardzo silną i wąską specjalizację”, w ramach której żołnierze będą doskonale wiedzieć jakie są realia na granicy i posiadać olbrzymie doświadczenie.

– Oczywiście za tym dłuższym czasem przebywania żołnierzy na granicy muszą iść dodatki finansowe motywujące tych żołnierzy, aby chcieli i było to dobrowolne – zaznaczał Sylwester Tułajew.

Kolejnym punktem ma być zwiększenie liczby patroli i wyrywkowe kontrole na granicy z Niemcami. Tu wskazał, że od kilku tygodni pojawiają się doniesienia o kolejnych przypadkach kiedy to policja niemiecka przywozi do Polski nielegalnych migrantów. Poseł oświadczył, że wystosował już w tej sprawie interpelację do MSWiA aby poznać, jak duża jest to skala i problem ten dokładnie zweryfikować.

– Chcemy też bezwzględnego zakazu wjazdu organizacji pozarządowych na teren przygraniczny, na strefę buforową. To jest naprawdę skandal, kiedy organizacje te otrzymują przepustki i pozwolenia aby działać tam i tak naprawdę w jakiś sposób wspierać tą działalność przestępczą która jest związania z nielegalną migracją. Trzeba się temu bardzo mocno sprzeciwić – mówił Tułajew.

PiS wnosi też o weryfikację tych organizacji oraz dokonanie ich audytu aby poznać, kiedy dokładnie powstały, w jaki sposób działają i kto je finansuje.

– Widzimy dokładnie, że takie organizacje mają się doskonale i już szykują kolejne donosy na polskich funkcjonariuszy i żołnierzy. To jest skandal, że tego typu organizacje utrudniają służbę żołnierzom i policji mundurowym, którzy w sposób niezwykle profesjonalny i rzetelny chronią naszej granicy – dodał poseł.

Jako kolejne punkty Sylwester Tułajew wymienił przyśpieszenie wzmocnienia granicy. Mowa o projekcie tarcza wschód. Do tego dochodzi pakt migracyjny który to określił jako niezwykle krzywdzący. Likwidacja zespołów prokuratorskich powołanych do oceny żołnierzy wobec migrantów, które tylko czyhają na to, aż coś się wydarzy na granicy, aby postawić zarzuty polskim żołnierzom.

55 komentarzy

 1. ##bac pełowskie szumowiny.

 2. chłop ze Spiczyna

  wiem że nie na temat PiSzę, jak tam meczyk??? POdobał się???

 3. Wystarczy posłuchać obrad sejmu jak ludzie inteligentni miażdżą faktami tuska i ich pożal się Boże ministrów POśmiewisko na cały świat ATE łajzy pełowskie jak dziecko we mgle ani be ani me.

 4. Brawo prawo i sprawiedliwość.

 5. Haha, pamiętacie jak dyżurni powtarzali do znudzenia, że pis ma swoich fanatyków, którzy na każdym kroku bronią do upadłego poczynań rządzących.

  Przeglądając komentarze pod różnymi artykułami nawet inteligentni inaczej są w stanie dostrzec, że nic nie przebije fanatyzmu zwolenników obecnego rządu…

  Czy obecny rząd działa sprawnie – otóż wszyscy widzą, że jedyne czym się zajmuje to wymiana ludzi z pisu na swoich i kręcenie beki medialnej, żeby przykryć swoją niekompetencję. Na szczęście stado pożytecznych ciężko pracuje, bo przecież „za pisu…” 😉

 6. Niech PIS się szybko odmładza bo starzy wyjadacze są umoczenie i niesprawiedliwi. Tułajew, Czarneki Kanthak Mulawa to jest grupa ratunkowa

 7. Kończ pissowcu wstydu oszczędź.

 8. Byli osiem lat bezwzględnej władzy! Zawłaszczyli politycznie wszystkie instytucje Państwa! Bezsensownie dla własnych zysków i nani wielkości, nieudacznictwa przepuścili wiele MILIARDÓW NASZYCH ŚRODKÓW..! Elektrownia na węgiel chodziaż wszyscy ich ostrzegali tłumaczyli wydali ponad 2 miliardy. Teraz trwa rozbiórka plus Kary i jaka dla swoich firm za zerwanie umów… Ovajtek i pisowski zarząd miał gdzieś ostrzeżenia służb, wydali 1,6 miliarda dla firmy która zniknęła… Respiratory bez douszxzenia, bezużyteczne chińskie, wybory kopertowe itd, itd. Ile uzbojenia ub pomocy,dla szpitali… PiS i jej naczelny mały gej, chcieli drugiej Rosji I grupy trzymającej władzę i kasę..? Jeden sekretarz, jedna partia i jedna TV.. NIGDY WIECEJ TYCH ZAKLAMANYCH I OBLUDNYCH LUDZI..!

  • Jak można być takim idiotą i dać ogłupić się tvn-owskiej szczujni ty człowieku własnego rozumu nie masz i słuchać tych bradni z onetu z wirtualnej pogratulować braku rozumu

  • Być może a o tych wszystkich komisjach co myślicie. Nie przeszkadza ci to że płacą im za błazenadę która nic nie wnosi do sprawy a kasa leci. Po co to komu potrzebne.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport