Piotrkówek: Zderzenie samochodu z łosiem. Ktoś odciął głowę martwemu zwierzęciu

W sobotę po południu na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do zderzenia auta osobowego z łosiem. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Prawdopodobnie w nocy truchło zwierzęcia zostało pozbawione głowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 13 w miejscowości Piotrkówek, na drodze wojewódzkiej nr 835. Obywatele Ukrainy poruszający się autem marki Chevrolet zderzyli się z łosiem, który wyszedł na jezdnię z pobliskiego lasu. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podróżujący pojazdem nie odnieśli poważnych obrażeń, natomiast zwierzę po chwili padło na miejscu zdarzenia.

Jak nas poinformowano, świadkiem zdarzenia był wolontariusz Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE. W momencie kiedy jechał zwierzę już nie żyło, a na miejscu była policja. Podczas dzisiejszego powrotu tą samą drogą zauważył, że truchło łosia znajduje się przy jezdni, ale nie posiada głowy.

– Wolontariusz zgłosił ten fakt na policję, ponieważ według art. 52 Prawa łowieckiego, pozyskiwanie trofeów zwierząt łownych bez zezwolenia jest przestępstwem zagrożonym grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – poinformowała nas Marta Włosek prezes Fundacji EX LEGE.

Sprawą zajmuje się Komisariat Policji w Bychawie.

2017-03-19 15:57:31
(fot. nadesłane Fundacja EX LEGE)

Zobacz również

34 komentarze

 1. Czy ktoś z nas szanowny Czytelniku obraża Cię? Nie, także prosimy opanować się ze słownictwem.

  http://sjp.pwn.pl/sjp/;2480043
  http://sjp.pl/%C5%82osza

 2. Witek, jak wytrzeźwiejesz to zajrzyj do słownika. Wtedy może dojdziesz, kto jest tym idiotycznym pajacem.

 3. Podpis (pole wymagane)

  samo zdjęcie jest bardzo tendencyjne – jak zobaczy to ktoś w mazowieckim, stwierdzi że jakiś barbarzyńca z okolic Lublina odciął głowę łosiowi w środku lasu i pewnie męczył się we wnykach. Będzie to samo, co z biedną wiewióreczką z Warszawy …

 4. ktoś powiesi sobie w swoim kiczowatym mieszkaniu

 5. Przedstawiciel fundacji powinien poiformowac odpowiednie służby w dniu zdarzenia (nie dopuścić do takiej sytuacji ) jak to msja w swojej tradycji . Apropo nie powinno sie przewieźć takiego ŁOSIA do lecznicy , zoo czy gdziekolwiek gdzie mogliby mu pomóc tylko ktoś z litości łeb mu odciął żeby się nie męczył biedak …

 6. Mało jest Łosi??No co wy.A w PO i NOWOCZESNEJ to ich nie brakuje

 7. Może się facet wkurzyl ze mu zniszczył zapewne kawał samochodu a później jak się każdy rozjechal wymierzyl sprawiedliwość.Ukarać ekologow jak pilnuja zwierząt ze wtargna na drogę he a jak rolnik kury nie zamknie to do 8tysiecy grozi ale komu można to można nie.

 8. Kto powinien pilnować łba? Jak można dopuścić do takiego stanu łosia dzieci widziały

 9. Takie wypadki z udziałem zwierząt się zdarzają – to nic dziwnego ale to, że zwierzę potrącone w sobotę leżało aż do poniedziałku jest skandaliczne! Co to za „fundacja”, która uważa się za obrońcę zwierząt a nie zareaguje?! Nieudzielenie pomocy potrąconemu zwierzęciu jest karalne. A może łoś to nie zwierze?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021