690 680 960

Piloci z Dęblina spotkali się z uczniami ze Świdnika

W piątek 17 lutego w Świdniku zorganizowano akcję „Lotnictwo-Tradycja i Teraźniejszość”. Była ona skierowana do młodzieży szkół średnich.

W akcji wzięli udział przedstawiciele Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina jak też Lubelskiego Kuratorium Oświaty. – Nasi goście przygotowali prezentację multimedialną o historii „Szkoły Orląt” oraz o kierunkach kształcenia. Prezentacja została przygotowana bardzo solidnie i profesjonalnie. Dzięki niej, młodzież dowiedziała się o tym, że szkoła posiada w swojej ofercie dydaktycznej również kierunki kształcenia o profilach cywilnych. Tak więc można po jej ukończeniu być lotnikiem, nie będąc pilotem – wyjaśnia Józef Drozd ze Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych „Lider Forum”.

Lotnictwo bowiem, to również obsługa naziemna i logistyka. Uczniowie poznali wiele tajników dotyczących lotnictwa, m.in. to, że na obsługę samolotu bojowego składa się nie tylko pilot, lecz również sztab ok. 150 osób. -Mamy nadzieję ,że świdnicka młodzież zachęcona bogatą ofertą weźmie po uwagę możliwość kształcenia się we wspomnianej placówce, z pożytkiem dla własnego rozwoju osobowego jak i dla podtrzymania tradycji lotniczych naszego miasta sięgających okresu przedwojennego – dodaje Józef Drozd.

Piątkowe przedsięwzięcie było pierwszym z wielu planowanych tego typu imprez. Młodzież spotkała się ze znamienitymi gośćmi z auli Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, które również ma tradycje lotnicze oraz kształci od lat na kierunkach pro lotniczych. Mury tej szkoły opuściło wielu absolwentów, którzy aktualnie pełnią ważne funkcje w instytucjach lotniczym. W przedsięwzięciu wziął udział również wicekurator oświaty, który po obejrzeniu prezentacji bardzo przychylnie ocenił inicjatywę. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Forum Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych „Lider Forum”.

(fot. nadesłane)
2017-02-20 21:53:39

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3501zł 0.07%
  • GBP 5.3803zł 0%
  • EUR 4.6529zł 0.15%
  • CHF 4.8483zł -0.05%

Polub nas