Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Piłeś alkohol? Nie wsiadaj za kierownicę! Oni niestety wsiedli

Lubelscy policjanci z drogówki i oddziału prewencji przeprowadzili działania skierowanie na kontrole trzeźwości kierowców. Przebadanych zostało ponad 3200 kierujących. W efekcie ujawniono 9 uczestników ruchu, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

– Głównym celem działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci zaplanowali kontrole trzeźwości przede wszystkim w godzinach porannych. Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie kontroli trwających cały dzień mundurowi sprawdzili 3222 uczestników ruchu. Niestety nie wszyscy kierujący byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 9 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Ponadto mundurowi zatrzymali aż 19 dowodów rejestracyjnych, głównie za niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

9 komentarzy

 1. Piłeś nie jedź – nie piłeś wypij.
  Tak powinno brzmieć hasło, ile by było mniej wypadków.

 2. Nie piłem nie wsiadam

 3. Jeżeli spożywamy alkohol nie pijemy

 4. Zawsze jeżdżę po alkoholu

 5. 9 złapanych (i to pewnie wczorajszych a nie pijących, z czego większość na rowerach )na 3222 przebadanych- 0,27% nietrzeźwych czyli statystycznie 27 na 10000. spektakularny sukces policji. Ciekawe, jakby tak przebadać 3222 policjantów, jaki to by był odsetek pijanych?

  • Myślę że większy odsetek, często policjanci przychodzą „wczorajsi” do pracy. W szczególności Ci z działu prewencji.

 6. Teraz mało kto pije większość koks biedniejsi amfa i maryśka.

 7. Oszczędzam ci klikania

  Piłeś i jedziesz? Nie daj się złapać, oni niestety się dali. Znajdźcie sobie, ile codziennie porusza się pojazdów po polskich drogach i pomnóżcie przez 0,0027. Wyjdzie wam dużo.

 8. Specjalnie akcja poranna aby złoić pieniądze z tzw wczorajszych. Media specjalnie manipulują, na czele z Lublin112 aby wykreować jacy to wielce pijani jeżdżą na drogach i dać furtkę do wysokich grzywien na rzecz funduszu sprawiedliwości. Bardzo duże pieniądze idą na ukraincow z tego funduszu…. dziwne że tak Polacy się dają ;(

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112