Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Piknik militarny na placu Teatralnym. Były wojskowe pojazdy i grochówka (zdjęcia)

Dziś po południu w centrum Lublina żołnierze prezentowali swoje pojazdy i sprzęt, jakiego używają. Nie brakowało też dodatkowych atrakcji. Piknik cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

W sobotę, na placu Teatralnym przed Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, zorganizowano piknik militarny, Wydarzenie było częścią koncertu „Mocni razem – służymy Ojczyźnie i Społeczeństwu”, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego i Orkiestry Wojskowej z Lublina. Tego ostatniego można było wysłuchać w Ogrodzie Saskim.

Na wydarzeniu zaprezentowano uzbrojenie i wyposażenie Wojska Polskiego. Uczestnicy mogli porozmawiać z operatorami lub też poznać podstawowe dane prezentowanego uzbrojenia i specyfikę służby wojskowej. Każdy chętny miał okazję wsiąść do wojskowych pojazdów czy też zapoznać się ze sprzętem, jaki na co dzień używają żołnierze.

Wśród dodatkowych atrakcji bardzo dużym powodzeniem cieszyła się wojskowa grochówka. Były też stare auta, a strażacy z jednostek OSP Garbów, Moszenki i Piotrowice Wielkie zaprezentowali swój sprzęt oraz zapewnili trochę ochłody w ten gorący dzień.

27 komentarzy

  1. No tak, ogłupianie i tak już ciemnego luda trwa. Jesteśmy takie silne, mamy największą armię i broni na kredyt wzietej. Podobnie było na Ukrainie i teraz co mają? Ukraińskie Mykoly giną w okopach a na ulicach miast i wiosek łapanki są, bo ukraince już oczy otwierają w co zostali wpędzeni.

  2. Prężymy muskuły jak w 39, a kalstein jest w stanie wywołać wojnę aby nie oddać władzy i nie być rozliczonym z 8 lat niszczenia Polski.

  3. Nie wiem czy plac teatralny to jest najlepsze miejsce na takie wystawy z uwagi na to, że ciężki sprzęt może niszczyć nawierzchnię. Lepszy byłby Plac Zamkowy, ale rozumiem, że tutaj jest prościej.

    • A nie przyszło do głowy, że skoro wpuścili tam samochody takie to znaczy, że plac jest przystosowany pod takie obciążenia i właśnie dlatego tam zrobili pokaz?

Dodaj komentarz