Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pikieta KOD przed Sądem Okręgowym w Lublinie i Białej Podlaskiej

W piątek przed sądami w Lublinie i Białej Podlaskiej odbędą się pikiety organizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Mają być one formą wsparcia niezależnych sędziów i prokuratorów.

– 18 listopada 2022 mija 730 dzień bezprawnego odsunięcia sędziego Igora Tulei od orzekania, to równo dwa lata. Każdy 18 dzień miesiąca z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia jest Dniem Solidarności z Represjonowanymi Sędziami – informuje KOD.

Przedstawiciele KOD zachęcają, aby spotykać się pod sądami w całej Polsce, a następnie wspierać niezależnych sędziów i prokuratorów, domagać się przywrócenia do pracy sędziów, zawieszonych przez nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN.

– 18 listopada kara nałożona na Polskę za niewykonanie orzeczeń TSUE osiągnie 380 mln euro. Tyle kosztują nas „reformy” ministra Zbigniewa Ziobro – 1 milion kary dziennie. Zapraszamy pod Sąd Okręgowy w Lublinie, Krakowskie Przedmieście 43, o godz. 18:00. W Białej Podlaskiej pikieta odbędzie się przed Sądem Rejonowym, ul. Brzeska 22, o godz. 15:00 – dodają organizatorzy pikiety.

(fot. lublin112.pl)

27 komentarzy

 1. złodziej ukradł 50zł – jakim trzeba być żeby zwinąć babie spod ręki 50zł
  pomylił powołania – powinien pójść na księdza a nie na sędziego

 2. śmiechu warte garstka starych ubeków,sebeków,komuchów którym jest teraz „źle” bo nie mają już takich przywilejów! droga wolna wypad na wschód ! wolne sonty wolne sonty ! ;}

 3. Gruba baba z wąsem

  Nie można ich spacyfikować jak protestujących sędziów we Francji? Tak demokratycznie i PO europejsku.

 4. Zabrać imunitety wszystkim politykom i sędziom.

 5. Precz z PO, PSL i Lewactwem

  Ruskie czołgi w 1945 przywiozły do Polski 19 tyś swoich oficerów z rodzinami.
  70 tyś. politruków NKWD z rodzinami.
  Polecam obejrzeć film KATYŃ. Polską
  Inteligencje zlikwidowano. Na ich miejsce
  zainstalowano … chlołotę. Ydobolszewię.
  Po wojnie likwidowano niezłomnych. Do
  dziś nie odnaleziono szczątków.
  Po tym był Kanciasty Stół i niby skończyła się komuna. Powstał TVN. Gazeta Wymiotna. Tok FM itd itp. Dziś to są obrońcy demokracji.