Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany traktorzysta wjechał ciągnikiem w budynek. Mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych

W miniony czwartek w jednej z miejscowości na terenie gminy Szczebrzeszyn nietrzeźwy mężczyzna wjechał ciągnikiem rolniczym w budynek mieszkalny. 49-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila, a co więcej posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Do dyżurnego zamojskiej policji wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który wjeżdżając ciągnikiem rolniczym na posesję w jednej z miejscowości gminy Szczebrzeszyn uderzył w budynek.

Na miejscu mundurowi zastali uszkodzoną elewację budynku i porozbijane wazony z kwiatami. Na podwórzu zaparkowany był również ciągnik, na którym widać było elementy tynku.

Był tam również nietrzeźwy kierowca ciągnika. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 49-latka prawie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn został zatrzymany. Przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.

Przestępstwo niestosowania się do sądowych zakazów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kara więzienia w wymiarze do 2 lat, utrata prawa jazdy oraz obowiązek zapłaty na wskazany przez sąd cel nawet 60 tysięcy złotych grożą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(fot. Policja Zamość)

11 komentarzy

  1. To będzie miał kolejny dożywotni zakaz. XD

Z kraju

Polityka i społeczeństwo