Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany rowerzysta wjechał w zaparkowanego citroena. Uszkodził błotnik, drzwi i lampę

We wtorek po południu w Zawieprzycach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanego rowerzysty. Mężczyzna wjechał jednośladem w zaparkowanego citroena uszkadzając jego elementy. Wkrótce 62-latek stanie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 18 policjanci z łęczyńskiej drogówki zostali powiadomieni, że w miejscowości Zawieprzyce, gmina Spiczyn rowerzysta wjechał w zaparkowany pojazd.

Jak się na miejscu okazało, 62-letnie mieszkaniec gminy Spiczyn kierując jednośladem, w trakcie wymijania wjechał w zaparkowany na poboczu drogi gruntowej pojazd marki Citroen.

W wyniku tego w aucie uszkodził między innymi błotnik, drzwi i lampę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że rowerzysta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce 67-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. No dawaj Frankiewicz

 2. Narobią mu …

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Pewnie więcej jemu narobią, jak tej k. Beacie…

   • Jemu tak wysokiej grzywny nie zasądzą, bo dziad i tak mandatu nie zapłaci. Wszystko co ma to rower ?

 3. Franiu gdzie jesteś?!

  • Nie za bardzo przypominam sobie, żebym tłumaczył meneli na rowerze. Aczkolwiek wolę menela kierującego rowerem (bez OC, tablic, gaśnicy, tachografu, nawet z IQ dżdżownicy) niż menela w samochodzie z wszystkim co jest wymagane, za wyjątkiem trzeźwości.

 4. Czuję, że pijaka atakują Ci, którzy w weekend będą wracać z nad Zalewu rowerem po pijaku.

 5. wsiowy menel w akcji

 6. roverowy cowboy

  Jak zwykle rowerowa kasta za nic ma przepisy i rozbija się po samochodach niedługo będą rozjeżdzać ludzi, bo im wolno są nietykalni. Świete krowy na rowerach powinny znać lepiej przepisy, a policjanci powinni być bardziej wyczuleni na piratów rowerowych. Dość tego, trzeba wprowadzić egzamin rowerzysty, tablice rejestracyjne dla rowerów, obowiązkowe oc ( bo jk zderzy się z samochodem to trudno z rowerzysty coś ściągnąć), kaski, badania techniczne, dla rowerzystów co pół roku obowiązkowe badania psychologiczne, może wtedy ukróci się bandyckie zachowanie rowerzystów!