Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany rowerzysta przejeżdżał po pasach. Do końca nie dojechał (zdjęcia)

Po zderzeniu z osobowym fiatem 45-letni rowerzysta trafił do szpitala. Cyklista w organizmie miał prawie promil alkoholu. Do zdarzenia doszło na ul. Peowiaków w Zamościu w czasie, gdy rowerzysta przejeżdżał przez przejście dla pieszych.

Do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i pojazdu osobowego doszło wczoraj kilka minut po godzinie 15.00 na ulicy Peowiaków w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z rowerzystą.

– Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że rowerzysta wyjechał z drogi wewnętrznej na chodnik, a następnie kontynuował jazdę przez przejście dla pieszych. Wjechał na wysepkę rozdzielającą pasy ruchu, a później zjechał z wysepki na przejście wprost przed jadącego w kierunku ulicy Wyszyńskiego kierowcę fiata. Kierujący autem nie zdążył zahamować i uderzył w rowerzystę. Cyklista upadł na jezdnię doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Rowerem kierował 45-letni mieszkaniec Zamościa. Zespół ratownictwa medycznego przewiózł go do szpitala. Kierowcą fiata był 25-latek z gminy Miączyn. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast rowerzysta w organizmie miał prawie promil alkoholu.

– Wyjaśniamy dokładne okoliczności zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że rowerzysta może przejeżdżać jezdnię przez oznakowany przejazd dla rowerów i wtedy ma pierwszeństwo przed samochodami. Jednak zgodnie z przepisami, nie jest uprawniony do przejeżdżania przez przejście dla pieszych. W takiej sytuacji powinien przeprowadzić rower po pasach jako osoba piesza. Tak mówią przepisy, do których przestrzegania zobowiązani są wszyscy uczestnicy ruchu – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Pijany rowerzysta przejeżdżał po pasach. Do końca nie dojechał (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Pijany rowerzysta przejeżdżał po pasach. Do końca nie dojechał (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Pijany rowerzysta przejeżdżał po pasach. Do końca nie dojechał (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

6 komentarzy

  1. mane prawo jazdy? Przejście dla pieszych miejsce święte. Co by bylo gdyby tam szło dziecko? Pewnie zostało by zabite przez niedoszłego drogowego mordercę.

  2. Czy kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy? Przejście dla pieszych miejsce święte. Co by bylo gdyby tam szło dziecko? Pewnie zostało by rozjechane przez ślepego kierowcę.

  3. Kierowca Fiata wyeliminował ( na jakiś czas) rowerowego pirata.

  4. Problem jest ogromny ale nikt tego nie widzi.

Dodaj komentarz