Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany obywatel Zimbabwe szalał mazdą w centrum miasta. Teraz trzeźwieje w policyjnej celi (zdjęcia)

Był pijany, nie miał też prawa jazdy – jednak nie przeszkadzało to 19-letniemu obywatelowi Zimbabwe, aby wsiąść za kierownicę i ruszyć w drogę. Szybko się przekonał, że nie był to dobry pomysł. Teraz mężczyzna spędza czas w celi.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 22:30 na ul. Narutowicza w Lublinie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący mazdą mężczyzna na skrzyżowaniu z ul. Peowiaków stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni, staranowało metalowe słupki, przejechało przez chodnik i zaczepiło jeszcze o drzewo.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jednak jak wskazują świadkowie, niewiele do tego brakowało, gdyż w tym czasie był spory ruch pieszych na chodniku.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca mazdy, obywatel Zimbabwe miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego nie posiadał uprawnień do kierowania. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwieje. Niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty.


(fot. lublin112, nadesłane – Tomek)

56 komentarzy

 1. Ubogacenie kulturowe w mieście inspiracji. Więcej takich sprowadzić.

 2. Proszę bardzo, i teraz owy Pan powinien zostać odesłany do Zimbabwe z dożywotnim zakazem wjazdu do Polski – tak powinno sie ich karac. Niech nie siedza w pace za nasza kase

 3. nie kryty krytyk

  dostał by porządny wpie ol. to na drugi raz by się zastanowił, ale nie no sory policja mu nawet może pogrozi palcem.
  pare lat temu jak zatrzymaliśmy pijanego z zakazem, przyjechała policja, sprawdzili że pijany i z zakazem i co, oddali mu klucze, a po 20 minutach auta już nie było. także policji warto zaufać, fakt po 2 latach go zamknęli jak już miał 3 zakaz i kolejny raz pijany jechał. a to dlatego że mamy wolne sądy !!
  nie to że nie zależne wolne, bo wolno myślą i pracują.

 4. pierwszy student z Afryki, ktory ma mniej niz 40 lat ;D

 5. W tym mieście w ogóle jest jeszcze jakaś policja? Codziennie po całym centrum i okolicy słychać wycie zbyt głośnych silników i jakieś popierdywania w stylu „popatrzcie wszyscy, jaką mam małą kuśkę”. Dlaczego nikt z tym nic nie robi?

 6. to chyba autentyczny student a nie uchodżca poniewaz jest młody a w Zimbabwe nie ma wojny

 7. Dziś prawdziwych skinów już nie ma.

 8. Nic mu nie zrobią

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport