Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany obywatel Białorusi uderzył ciężarówką w ścianę budynku (zdjęcia)

W niedzielę wieczorem na jednej ze stacji paliw w gminie Biała Podlaska pijany kierowca ciężarówki wjechał pojazdem w ścianę budynku. 37-letni obywatel Białorusi miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19.00 na terenie jednej ze stacji paliw w gminie Biała Podlaska. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca ciężarówki uderzył w ścianę budynku. Z informacji zgłaszającego wynikało, że siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna jest nietrzeźwy.

Jak się na miejscu okazało pojazdem kierował 37-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Od 37-latka pobrana została również krew do badań. Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Białorusin usłyszał już zarzuty. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Pijany obywatel Białorusi uderzył ciężarówką w ścianę budynku (zdjęcia)

Pijany obywatel Białorusi uderzył ciężarówką w ścianę budynku (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. Jak nie ukrainiec to białorusin.Nieźle rządzą w polszy.

  2. Do zawijaczy stóp zabierzcie swojego brata od nas !

  3. Nasi robią to nagminnie zachodnich sąsiadów.

Z kraju