690 680 960

Pijany mężczyzna uciekał mercedesem przed policjantami. Mundurowi użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego

Międzyrzeccy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę kierującego mercedesem. 32-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu, a co więcej, posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania. Wkrótce jego postępowanie oceni sąd.

Wczoraj wieczorem policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zauważyli kierowcę mercedesa, który wyjeżdżając z ulicy Rudnickiej w miejscowości Wysokie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcy popełniającego wykroczenie.

Mężczyzna jednak nie miał zamiaru się zatrzymywać, pomimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Zaczął przyśpieszać i uciekać przed policjantami. Dodatkowo popełniał kolejne wykroczenia stwarzając tym samym zagrożenie zarówno sobie, jak też innym użytkowników ruchu drogowego, a styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. W końcu mundurowi zdecydowali się użyć radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego.

Jak się okazało, za kierownicą mercedesa siedział 32-latek z Międzyrzeca Podlaskiego. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. W takim stanie mężczyzna przewoził pasażera. Dodatkowo kierował pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Rowerzyści nie są lepsi.

  • Zdaniem połowy na tym forum, lepiej spotkać na drodze pijanego kierującego aŁdi niż trzeźwego rowerzystę jadącego rowerem po chodniku. Bo to mniejsze zagrożenie.

 2. Przynajmniej miał Prawo Jazdy. Skoro zostało mu one cofnięte to znaczy, że miał. Kiedyś miał. 1/6 rowerzystów nigdy nie miała.

 3. A gdzie te wielkie czerwone tysiące złotych grzywny grożące kierującemu po pijaku? Gdyby tamten menel kierował rowerem, to już mielibyśmy licytację i komentarze, że 5000PLN to nadal za mało za jazdę rowerem + spowodowanie kolizji. Tutaj dochodzi jeszcze ucieczka. Dlaczego nikt tego nie podliczył i nie napisał wysokości grożącej grzywny.

 4. Państwo nie radzi sobie z siniakami , było duźo obiecanek i na tym się skończyło , ja nie chcę być rozjechany przez menela.

 5. zabrać mu rower

 6. ale przejal zakazem nie dosc ze jedzi to jeszcze dalej pije morda

 7. Powinien stracić samochód i dostać zakaz kupienia/wynajęcia innego.
  Wystarczy prosty systemik w którym dealer/wypożyczalnia wpisuje dane kupującego/wynajmującego, i dostaję zwrotkę, czy może sprzredać/wynająć czy nie.
  Jak nie może a i tak sprzeda, to kilkaset tysięcy kary dla takiej firmy i moment się nauczą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie