Pijany kierowca wjechał hondą w ogrodzenie i chciał uciec. Zatrzymał go policjant na wolnym

Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, będący poza służbą, zatrzymał pijanego kierowcę hondy. 31-latek z Lublina miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. To jego drugi raz, kiedy stracił uprawnienia za jazdę po alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy około godziny 1:00 w Świdniku Dużym Pierwszym. Uwagę policjanta z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, który był w czasie wolnym od służby, przykuł uszkodzony samochód przy ogrodzeniu jednej z posesji. Jak się okazało, kierujący uderzył w nie autem.

Kierowca hondy próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale został szybko zatrzymany przez funkcjonariusza. O całym zdarzeniu poinformowany został Oficer Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który na miejsce przysłał patrol policji.

Jak się okazało kierowcą hondy był 31-latek z Lublina. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierowca trafił na Komisariat Policji w Niemcach. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Okazało się, że 31-latek drugi już raz stracił uprawnienia za jazdę po alkoholu.

Mieszkaniec Lublina usłyszał już zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lublin)

20 komentarzy

 1. Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Należy tu pochwalić właściciela posesji za dobre ogrodzenie, bo pijus by mu do sypialni wjechał, albo nawet to obory i narobiłby szkód.

 2. Tak jak Żewłakowa, tyle że to recydywa ? 30 000 zł grzywny i 5 lat bez prawa jazdy –> enjoy !

  • Jeżeli chcesz to porównywać, to porównuje. Ale porównaj wyrok na Żewłakowa (jego pierwszy raz) z karą jaka spotkała tego z artykułu za pierwszą jazdę po pijaku. Jakoś mocno od siebie te kary odbiegają? Ktoś został uniewinniony?

   • Ż dostał 20 000 i 3 lata bez prawa jazdy, A ten co płot skasował drugi raz. To kara adekwatnie winna wzrosnąć dlatego zasugerowałem 30 000 zł grzywny, 5 lat bez prawa jazdy + naprawa zepsutego mienia.

 3. Celebryci robią tak non stop i nic im.

  • Dajcie już z tym spokój. Jeżeli się kogoś nie zabije samochodem po pijaku, to nie idzie się siedzieć. Dostaje się zawiasy i grzywnę.

  • To nie żaden celebryta tylko najzwyklejszy lubelski plebs.

 4. Gdyby tak wjechał rowerem, to dostałby tylko mandat i musiał płot odmalować. To niesprawiedliwe!

 5. Lubelaki cebulaki

  LU i wszystko jasne…

  • Nie wiem czemu w nagłówku artykułu jest napisane że Lublin jak to Śmietnik Pierwszy Duży

  • Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy około godziny 1:00 w Świdniku Dużym Pierwszym. wy ze świdnika to czytać nie umiecie? Rozumiem, że odpadów nie potraficie segregować, auta zaparkować, śmieci wyrzucić, butów w domu trzymać tylko przed drzwiami na klatce, a wsza ulu zespół musi być z gatunku disco polo.

 6. 1,5 – słabeusz. Michał Ż. był lepszy.

 7. czemu głośno nie napiszecie o grupie przestępczej, która niedawno została ujawniona a trudniła się handlem i przemytem bronią palną i mat. wybuchowymi – z 3 zatrzymanych dwójka to aktywni zawodowo policjanci….

  tylko wp jakoś miała odwagę o tym pisać… policja u nas jest od nakładania kar i straszenia obywateli – nie zaciemnicie tego faktu takimi artykułami

 8. A Ty idiotą…..

 9. Lubelska patologia. Tyle w temacie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem