Pijany kierowca rzucił się na policjanta z nożem i śrubokrętem. Chciał odzyskać kluczyki od samochodu

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 58-letniemu mężczyźnie, który nie dość, że kierował samochodem po pijanemu, to potem uzbrojony w nóż i śrubokręt rzucił się na policjanta. Chciał w ten sposób odzyskać kluczyki do samochodu.

We wtorek funkcjonariusz Komendy Powiatowej w Opolu Lubelskim, przejeżdżając w czasie wolnym od służby przez miejscowość Piotrawin w gminie Łaziska, zwrócił uwagę na jeden z pojazdów. Kierowca audi miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Usiłując skręcić na stację paliw, wjechał na krawężnik. Następnie ponownie uruchomił silnik i starał się ruszyć z miejsca, co jednak wychodziło mu bardzo nieudolnie.

Mając uzasadnione podejrzenia, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pijany, postanowił natychmiast działać, aby nikt postronny nie ucierpiał. Podszedł do kierowcy, poinformował go, że jest funkcjonariuszem, po czym wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Kierowca audi nie chciał się jednak zbyt łatwo poddać. Najpierw zaczął wyzywać policjanta, straszyć, że go znajdzie i się z nim policzy, a następnie uzbrojony w nóż i śrubokręt usiłował odebrać kluczyki. Agresor szybko jednak został obezwładniony i już spokojnie czekał na przyjazd powiadomionych o wszystkim funkcjonariuszy.

Badanie alkomatem wykazało, że 58 – letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce stanie przed sądem, gdzie odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale również za czynną napaść na funkcjonariusza policji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2018-08-15 20:04:58

32 komentarze

 1. Kluczyli, to takie coś, co się wkłada po pijaku do stacyjki i się kluczy po drogach 🙂

 2. bardzo ładne zdjęcie- tylko bardziej wymowny byłby znicz 😉

 3. Jak to w Opolu Lubelski. Tam jest inna mentalność…

 4. Swoja droga to musi byc zabawny widok gdy jakis pijak za kierownica zaczyna sie pluc i grozic innym. Takiemu pijakowi wydaje sie ze jak zadzwoni do szwagra czy jakiegos kumpla, to ten zaraz wszystko zalatwi XD

 5. Stary i głupi moczymorda

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!