Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierował motocyklem. Jednoślad był niesprawny

Niemal 2 promile alkoholu miał 43-latek z powiatu ryckiego. Mężczyzna w takim stanie kierował motocyklem. Co więcej jednoślad był niesprawny. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, wkrótce stanie przed sądem.

We wtorek policjanci z ryckiej drogówki na jednej z ulic w Rykach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Jak się okazało mieli nosa, ponieważ motocyklista był pod znacznym działaniem alkoholu.

– Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od 43-latka z powiatu ryckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Motocykliście zatrzymano prawo jazdy. Ponadto okazało się, że jednoślad, którym kierował był niesprawny technicznie, za co zatrzymano dowód rejestracyjny. Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Nietrzeźwy kierujący poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi kierowania pojazdem z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie sąd orzeka przepadek pojazdu lub jego równowartość.

PRZECZYTAJ

Pijany kierujący volkswagenem schował się przed policjantami w szafie

 

7 komentarzy

 1. oscypek z koziej heej

  Mógł wyjść w takim stanie na mównicę jak Kierwiński to by mu nic nie było.

 2. „zatrzymano dowód rejestracyjny” – po co dowód rejestracyjny pojazdu, którego się nie posiada (bo nastąpił przepadek) ?

  • motocykl okazał sie „niesprawny”. przepadek mienia, trafi na licytację, a tam jego wartość za rzeczone „niesprawności” będzie mniejsza, a co za tym idzie jakiś kolega policjanta będzie miał fajne moto za bezcen.
   Całkiem prawdopodobna wersja przyszłości.

   • jaka konfiskata tłuczku? hyży ruj już zablokował w trosce o elektorat i ministrów

 3. Rządy tfuska ludzie piją na umór.

 4. Okazało się, że za kierownicą służbowego bmw siedział kompletnie pijany policjant drogówki z komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie. Wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu 10 kwietnia 2022 oficer już emeryt prawo na SĄDZIE OSTATECZNYM U ŚW.PIOTRA 🤔

Dodaj komentarz