690 680 960

Pijany jechał po jezdni deskorolką elektryczną

Wczoraj w nocy tomaszowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę poruszającego się na deskorolce elektrycznej. 25-latek miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Wczoraj w nocy na jednej z ulic Tomaszowa Lubelskiego policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę poruszającego się na deskorolce elektrycznej.

25-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka, pomimo obowiązujących przepisów, deskorolką elektryczną poruszał się po jezdni. Jak się okazało podczas kontroli, nie było to jego jedyne przewinienie, ponieważ po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych, okazało się że 25-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi sporządzili dokumentację ze zdarzenia, którą przekażą do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Od 20 maja bieżącego roku, hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego (na przykład deskorolka elektryczna) w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu. Korzystając z takich urządzeń w stanie po spożyciu alkoholu (zawartość alkoholu we krwi od 0,2 do 0,5 promila) oraz w stanie nietrzeźwości (zawartość alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila), popełnia się wykroczenie. Grozi za to grzywna i areszt.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. Swawolnik pospolity

  Dwa promile w żyłach i utrzymał się na deskorolce ?!
  To tylko prawdziwy Polak potrafi !!!

 2. Dzielna Policja ze ściany wschodniej przysięgała ”…służyć i chronić…” –> żałosne.

  • Co jest żałosne w eliminowaniu pijanej patologii z ruchu drogowego? Dla Ciebie drogowy alkoholizm to normalność?

   • Jak w Polsce alkoholizm uznawano za chorobę, nic nie było o ruchu drogowym i normalności, w ten sposób tak chorych kierowców karze się za jazdę w chorobie.
    To ja już nie wiem co o tym myśleć…

    • Nooo, jedzie se na ten przykład chory na padaczkę, „padaczkuje” do rowy, a wszyscy go żałują bo „zasłabł” w chorobie, a tymczasem jedzie „chory” alkoholik wpada obok tego pierwszego, do tego samego rowu, a wszyscy wrzeszczą, że pijak i chcą go wieszać na najbliższym drzewie…
     A przecież obaj chorzy…

    • Nie no Panie, w Tomaszowie Lubelskim jest tyle rozrywek dla dwudziestolatków że hejjj. I do tego policja zamiast go postraszyć i pouczyć to nie do sądu. Śmiem twierdzić że tacy ludzie to we weekend nad rzeką w krzakach wieczorem z latarkami będą szukać pijących alkohol. Bo to przecież ”miejsce publiczne” a ”target” czeba zrobić :/

   • Trzeba karać wszystkich popełniających wykroczenia czy przestępstwa. Tylko, żeby nie było tak, że policja woli zatrzymać sobie do kontroli chłopaka na hulajnodze niż chama w aŁdi, który ostatnio nie złamał przepisu na egzaminie.

 3. Na tym jechać po jezdni , to tak jak chodzić po linie bez zabezpieczeń na duźej wysokości .

 4. „deskorolką elektryczną poruszał się po jezdni” – jeżeli była to jezdnia drogi rowerowej lub jezdnia zwykła przy ograniczeniu do 30km/h (czyli każda droga osiedlowa) to poruszał się prawidłową częścią drogi. Jazda każdą inną częścią (np. chodnikiem) była nieprawidłowa i stanowiła wykroczenie.

 5. To na zdjęciu to nie jest deskorolka elektryczna, tylko hoverboard. Deskorolka elektryczna wygląda jak zwykła deskorolka z napędem elektrycznym.

 6. Franio skasowal swojego trabanta po pijaku, teraz go na wrotkach capneli, bedzie miec kupe czasu by pouczac czytelników w komentarzach

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska