Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany jechał na skradzionym rowerze elektrycznym

51-latkowi z Włodawy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ukradł rower elektryczny o wartości ponad 2 000 złotych. Został zatrzymany przez włodawskich policjantów, jak jechał nim znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Zdarzenie miało miejsce przedwczoraj po godzinie 14.00. W trakcie patrolu na jednej z ulic Włodawy policjanci zauważyli rowerzystę, który nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli.

– Po zatrzymaniu cyklisty wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że 51-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarano go mandatem karnym. Funkcjonariusze stwierdzili, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. W trakcie czynności ustalili, że rower elektryczny, którym się poruszał nie należy do niego. W trakcie dalszych czynności okazało się, że jednoślad został skradziony z lubelskiej giełdy tego samego dnia – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Wartość skradzionego roweru to ponad 2 000 złotych. Policjanci zatrzymali 51-latka oraz zabezpieczyli jednoślad. Mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Pościg ulicami Lublina za seatem, z okna pojazdu wypadały podejrzane pakunki. Dwa radiowozy rozbite (zdjęcia)

2 komentarze

  1. A co z mandatem za jazdę po chodniku? 90% rowerzystów porusza się chodnikami, a nie jezdnią, więc pewnie ten to też chodnikowy rowerzysta.

  2. Temat dla Frania. Jego ulubione miasto i wykroczenie.

Dodaj komentarz