Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany 60-latek zakończył podróż na drzewach (zdjęcia)

Znane są szczegóły wypadku, o którym informowaliśmy wczoraj. W miejscowości Mościska pijany kierujący fordem roztrzaskał swoje auto na przydrożnych drzewach. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 10.00 w miejscowości Mościska, w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu osobowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Za kierownicą forda siedział 60-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący fordem był pod działaniem alkoholu. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu – informuje podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej Policji.

Trwa obecnie ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku. Poza utratą prawa jazdy oraz stratami materialnymi w związku z uszkodzeniem samochodu kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Pijany 60-latek zakończył podróż na drzewach (zdjęcia)

fot. Policja Radzyń Podlaski

Pijany 60-latek zakończył podróż na drzewach (zdjęcia)

fot. Policja Radzyń Podlaski

PRZECZYTAJ

Zobaczył radiowóz, po chwili wjechał w znak drogowy. Na początek stracił auto

10 komentarzy

  1. Tym razem ford wycofany z wyścigu. Robi się coraz bezpieczniej! A staruszek już powinien zaliczać 200 dni odsiadki.

  2. Tak powinno się kończyć kierowanie pojazdem silnikowym pod w stanie nietrzeźwości. Natychmiastowe złomowanie. Bez dochodzenia czyje, ile warto, co z nim zrobić, kto ma zapłacić za parking.

  3. Szczęśliwie tym fordem już nie pojeździ.

  4. Pewnie wracał z strajku tych co im się ,,nie opłaca”.

  5. Jak na ponad 2 promile alkoholu, jeepnięcie w drzewa to zbyt mała kara boska.

  6. Bardzo ucieszyła mnie z rana informacja, że stałem się szczęśliwym posiadaczem cząstki tego złomu;)

  7. Taka okolica. Tam trzeźwego za kierownicą ciężko uświadczyć.

  8. Szkoda drzew

Dodaj komentarz