Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijani kierujący wyeliminowani z ruchu. Każdemu grozi zapłata nawet 60 tys. złotych

W miniony weekend na drogach powiatu zamojskiego wpadło kilku pijanych kierujących. Wszyscy zatrzymani muszą liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego postępowania na drodze. Nie dość, że stracą uprawnienia, to będą musieli zapłacić i to sporo. Zgodnie z przepisami sąd może nakazać wpłatę na wskazany cel nawet 60 tysięcy złotych.

Jechał od pobocza, do osi jezdni. Zatrzymał go świadek

W minioną niedzielę w godzinach popołudniowych dyżurny zamojskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Lipskiej w Zamościu. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący toyotą jechał od Żdanowa w kierunku Zamościa. Za nim poruszał się inny kierujący, który zauważył, że siedzący za kierownicą toyoty nie trzyma równego toru jazdy, jedzie od pobocza do osi jezdni.

Mężczyzna postanowił zareagować, wyprzedził go i zmusił do zatrzymania, a po tym czując od kierującego toyotą woń alkoholu – zadzwonił na numer alarmowy. Jak się okazało 50-latek z gminy Skierbieszów miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania, odpowie on wkrótce przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Niepewny styl jazdy zdradził pijanego kierującego

Jeden z uczestników ruchu zauważył niepewny styl jazdy kierującego renaultem, który poruszał się w kierunku Kornelówki. Policjanci wskazany w zgłoszeniu samochód zauważyli na parkingu przy sklepie. Kierujący nim mężczyzna parkując uderzył w stojącego tam opla.

Renaultem kierował 52-latek z gminy Sitno, w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 52-latek trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Nietrzeźwy 19-latek doprowadził do kolizji

Wczesnym rankiem w sobotę w Zwierzyńcu na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z ulicą Partyzantów nietrzeźwy kierujący audi doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Alfa Romeo. Na szczęście nikt z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. 57-letni kierowca alfy romeo był trzeźwy. Natomiast 19-latek ze Zwierzyńca kierując audi w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Kierowco pamiętaj!

Za kierowanie pojazdem na „podwójnym gazie” grozi kara w wymiarze do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel nawet 60 tysięcy złotych. Natomiast za złamanie sądowego zakazu grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. pisowskie konfidenckiee paruwy

 2. Wyeliminowani z ruchu ale… tylko na czas gdy siedzą na dołku. Gdy wyjdą to znowu siedzą w swoich aŁdicach.

 3. 60 tysięcy PLN? Ciekawe, czy kiedykolwiek są tyle grzywny nałożył? Tyle to celebryci dostają grzywny. Meneli w samochodach za 2000-5000PLN dostają tyle grzywny ile wynosi wartość ich pojazdu.
  Czyli niewiele więcej niż dostali by za jazdę rowerem po pijaku.

  • Dadzą biedakowi mandat 20 tys. – to z czego on to spłaci?
   Zabiorą biedakowi samochód – kupi nowy za 1 tys. zł, bez OC i przeglądu i będzie jeździł dalej po pijaku.
   Prawo niestety jest niedopracowane i dlatego mamy pełno pijaków z 5-10 zakazami, którzy jeżdżą dalej w najlepsze. A jak coś ostrego zbroją to pójdą do paki, i tam my ich będziemy utrzymywać z podatków…

   • To, że prawo nie rozwiązuje tego problemu to wiadomo. Ale nie rozumiem dlaczego mandat za jazdę rowerem po pijaku wynosi tyle samo co kara za kierowanie po pijaku samochodem.
    Przecież to jest jawne nakłanianie do tego, by menel następnym razem pojechał samochodem, bo może się uda. A na rowerze się wywali, albo ktoś go „podp$#$@#” że jedzie po pijaku, bo to widać z daleka.

   • Odi Profanum Vulgus

    Dlatego powinien istnieć publicznie dostępny rejestr osób z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, na wzór rejestru pedofilów. I każdy kto komuś pożycza/wynajmuje/sprzedaje samochód powinien być zobowiązany, aby przed dokonaniem transakcji sprawdzić, czy dana osoba w tym rejestrze nie figuruje. Jeśli pomimo tego auto by udostępnił, odpowiadałby za przestępstwo na równi z menelem.

    Menel nie powinien mieć żadnej legalnej możliwości wejścia w posiadanie samochodu.

 4. Na 100% nigdy w życiu już nie wsiądą po alkoholu haha. Śmieszne te nasze włodarze z długimi nosami.

Dodaj komentarz

Z kraju