690 680 960

Pieszy, który zginął na drodze krajowej nr 19, nie miał odblasków (zdjęcia)

Lubartowscy policjanci ustalili, że pieszy, który został śmiertelnie potrącony przez pojazd ciężarowy nie posiadał odblasków. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 19.

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 19 na drodze krajowej nr 19, na trasie Lubartów – Kock. W miejscowości Wola Lisowska pojazd ciężarowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym volvo 57-letni mieszkaniec Białorusi potrącił pieszego, który poruszał się drogą krajową w miejscu nieoświetlonym. Pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, a 59-letni pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Badanie stanu trzeźwości 57-letniego kierującego wykazało, że był trzeźwy.

Przez kilkadziesiąt minut w rejonie wypadku ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

(fot. Policja Lubartów)

11 komentarzy

 1. Skutek nowych przepisów. Tych o nakazie używania elementów odblaskowych przez pieszych w przypadku poruszania się po zmroku, poza obszarem zabudowanym.
  Zaraz wyczytamy, że te przepisy są nieżyciowe i powstały tylko po to, żeby łupić uczestników ruchu drogowego.

 2. Jeszcze jeden dowód na to, że brak pierwszeństwa pieszych, jak w tym przypadku, gdyż potracenie miało miejsce na jezdni, poprawia bezpieczeństwo pieszego, gdyż wtedy piesi bardziej uważają.

 3. Przepisy są po to by je łamać. Przecież tabun baranów je wymyśla tylko po to by karać. Co tam jaka kamizelka? Po co? Minie wszyscy widzą. Szkoda rodziny i znajomych. Inni niech tylko wyciągną wnioski. Bezsensowna i zbyt wczesna śmierć. Nie masz kamizelki to masz telefon daj nim sygnał kierownicy że jesteś na drodze.

  • Tylko, że idąc ze świecącym telefonem możesz zostać bohaterem artykułu, z podpisem:

   „Pieszy szedł beztrosko ruchliwą drogą z telefonem w ręku”

 4. Bo odblaski są takie obciachowe !!

 5. Swojego czasu często wracałem z przystanku po zmroku. Droga koło mnie jest bardzo ruchliwa i nie ma marginesów. Używałem latarki i opaski na ramię, która miga na czerwono. Samochody uciekały ode mnie jak od dżumy. Naprawdę dajmy kierowcom szansę.

  • Podoba mi się ta forma wypowiedzi.
   I zwrot „My”. My kierowcy. My piesi. My rowerzyści.
   Zazwyczaj na forum jest tak, że jesteśmy: My (Ci dobrzy) Kierowcy i ta ci wszyscy głupi i durni pod postacią pieszych, kierujących UTO, rowerzystów.

  • O to to. Nic dodać nic ująć.

 6. „a to co kierowca nie widzioł że idzie”??
  nie szkoda mi takich ludzi którzy nie zadbają o swoje bezpieczeństwo, bo przecież inni powinni myśleć za takich, z przejściami to samo święte krowy, Panowie PISiorowie wasze przepisy są tyle warte co wasza władza i władza waszych POpapranych konkurentów możecie sobie w ciemnie wsadzić tam gdzie macie polaków którzy pracują.
  to teraz trzeba wprowadzić przepis że nie musi być pieszy oznakowany i bez problemu zrzucić całą winę na kierowcę, bo bezmózgi nie potrafią nawet nóg używać i mózgów.
  i do ameb pokroju tego pieszego jak nie zadbacie o własne bezpieczeństwo to nie liczcie że ktoś się z nim liczy, możesz wejść na pasy bez oglądania się bo możesz, ale czy nie skończysz w worku hmmm, najwyżej powiedzą rodzinie że nic się nie stało bo miał pierwszeństwo ale nie przeżył. tak samo piesi, butów nie można pobrudzić i stanać na poboczu jak auto jedzie bo po co buty brudzić, temu panu już nie będą potrzebne.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas