Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pies wytropił przemytnika papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który przemycał papierosy z Ukrainy do Polski. Przemytnika, który próbował się ukryć, odnalazł pies tropiący HEROS.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie udaremnili próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Wczoraj w pobliżu rzeki granicznej Bug, funkcjonariusze natrafili na pudła wypełnione nielegalnymi papierosami.

Kontrabanda, została porzucona przez przemytnika, który zdołał się już przeprawić z nią na polską stronę rzeki. Papierosy znajdujące się na brzegu, były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w czarne foliowe worki.

Kolejnym etapem nieudanego przemytu, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. Na miejscu, podczas prowadzonych dalszych działań, do poszukiwania sprawcy przemytu użyto „HEROSA” – psa tropiącego pełniącego służbę w Placówce SG w Horodle.

Jak się okazało psi nos okazał się skuteczny, po chwili w pobliskich zaroślach ujawniono ukrywającego się mężczyznę. Był to 25-letni obywatel Polski, który został zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG. W sumie na miejscu zabezpieczono ponad 16 tys. paczek papierosów o wartości ponad 221 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

przemytnik3

przemytnik2

2018-07-27 18:21:47
(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Brawo ten pies!

  2. dawaj go na Ruską.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo