Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pies służby celno-skarbowej wytropił nielegalne papierosy w naczepie ciężarówki (zdjęcia)

Pies należący do służby celno-skarbowej pomógł wytropić nielegalne papierosy na granicy w Koroszczynie. Dzięki temu udaremniono przemyt ponad 14,4 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 200 tys. złotych.

W miniony wtorek funkcjonariusze służby celno-skarbowej prowadzili rutynowe czynności kontrolne na terminalu w Koroszczynie. W działaniach brał udział jeden z psów służbowych, 5-letni owczarek niemiecki.

Czworonożny funkcjonariusz oznaczył jeden z pojazdów ciężarowych wjeżdżających z Białorusi do Polski, którym przewożony był ładunek sklejki.

Jak się okazało w trakcie szczegółowej kontroli, w naczepie przerobiona została podłoga, w której ukryte były nielegalne papierosy. Znajdowało się tam ponad 14,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów to ponad 200 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 46-letni obywatel Białorusi. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Pies służby celno-skarbowej wytropił nielegalne papierosy w naczepie ciężarówki (zdjęcia)

(fot. KAS)

4 komentarze

  1. Pod bazar by ego psa wzięli ?

  2. Dobry piesek ,ileż to ludzi uchronił od trucia się tym syfem z przemytu .Za to ta legalna z akcyzą ,może bez przeszkód nadal truć tych co muszą ten syf wdychać bedąc biernymi palaczami .Jako nie palący nałożył bym takie podatki i ceny na ten syf ,zeby paczka kosztowała 100zł a najlepiej 200zł .Niezmierną satysfakcję sprawiało by mi patrzenie jak ci wszyscy nałogowi palacze dwoja sie i troją , żeby zdobyć ten syf taniej z przemytu ,bo na ten legalny po 100zł paczka nie było by ich stać

  3. Zostawcie człowieka.Ludzie umierają na covid i chcieli by zapalić przed śmiercią porządnego ruskiego fajurka a nie tych legalnych z gmo.