Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pies doprowadził policjantów do sprawcy kradzieży (zdjęcia)

Policyjny pies służbowy Sara oprowadził policjantów do miejsca, gdzie przebywał sprawca kradzieży z włamaniem do domu. Mundurowi odzyskali również skradzione przedmioty. 33-latek ze Świdnika został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Mieszkanka powiatu świdnickiego zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, aby powiadomić o kradzieży z włamaniem. Z jej relacji wynikało, że nieznany sprawca włamał się zarówno do niezamieszkałego domu rodziców, jak i do garażu. W wyniku tego włamania został skradziony różnego rodzaju sprzęt i przedmioty o łącznej wartości 30 tysięcy złotych.

Na miejsce zdarzenia udał się także przewodnik psa służbowego wraz ze swoją podopieczną Sarą, która pomogła w śledztwie. Dzięki jej wsparciu, policjanci zostali doprowadzeni do posesji, na której przebywał 33-letni mężczyzna. Początkowo mężczyzna negował swój związek z kradzieżą, ale w jego domu odnaleziono skradzione przedmioty.

33-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzuty związane z tą sprawą. Zgodnie z przepisami prawa karnego, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto także przypomnieć, że asp. szt. Sławomir Maciąg ze świdnickiej komendy oraz jego wierna towarzyszka Sara zwyciężyli wojewódzkie eliminacje XX Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się w ubiegłym miesiącu.

Pies doprowadził policjantów do sprawcy kradzieży (zdjęcia)

fot. Policja Świdnik

6 komentarzy

  1. Ale laurka od portalu Lublin112 w zamian za informację i zdjęcia do innych artykułów. Owocna współpraca 2 firm

    • Ale wiesz o tym, że te zdjęcia są dostępne na stronie policji i policja przesyła te informacje do wszystkich redakcji w regionie, czy jeszcze tego nie ogarnąłeś hahahahahahaha?

  2. Brawo. Jeden kłak wyeliminowany.

  3. Przepiękny maliniak :)))) wspaniała rasa, jedynie dla odpowiedzialnych ludzi….

  4. Chociaż nie Komisarz Alex ale też potrafi

Dodaj komentarz

Z kraju