Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze stoki narciarskie na Lubelszczyźnie już działają. Kolejne ruszą w weekend

Na ten dzień czekało wielu narciarzy. Pierwsze dwa ośrodki rozpoczęły dziś pracę. Kolejne dwa zapowiedziały otwarcie na weekend.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w czwartek 15 grudnia na Lubelszczyźnie uruchomione zostały pierwsze stoki narciarskie. Tym razem, jako pierwszy funkcjonowanie rozpoczął Ośrodek Narciarski w Chrzanowie na Roztoczu. Narciarze pojawili się tam o godz. 11:30.

Jak wyjaśnia właściciel ośrodka Piotr Rzetelski, czynnych jest siedem tras oraz ośla łączka. Warunki są bardzo dobre, pokrywa śnieżna ma od 50 do 70 cm. Od jutra szusować będzie można już na wszystkich trasach.

Kilka godzin później, gdyż o 14:00, ruszyła Stacja Narciarska w Kazimierzu Dolnym. W tym przypadku czynne są tylko dwie trasy o długości 590 i 110 m. Warunki do szusowania również są bardzo dobre, a pokrywa śnieżna ma 50 cm.

W tym sezonie miłośnicy białego szaleństwa muszą być przygotowani na większe wydatki. W Kazimierzu Dolnym koszt karnetu uprawniającego do 3 godz. korzystania ze stoku wynosi 80 zł, w Chrzanowie jest to już 100 zł. W tym drugim przypadku, od poniedziałku do piątku w tej cenie jest dodatkowa godzina gratis.

W najbliższy weekend stoki planują otworzyć zarządcy ośrodków w Rąblowie w powiecie puławskim i Jacni na Roztoczu.

Pierwsze stoki narciarskie na Lubelszczyźnie już działają. Kolejne ruszą w weekend

Pierwsze stoki narciarskie na Lubelszczyźnie już działają. Kolejne ruszą w weekend

(fot. Ośrodki narciarskie Chrzanów, Kazimierz)

8 komentarzy

  1. Energia ile energia kosztuje Przedsiebiorcę ? Taki stok narciarki to jest w taryfie energetycznej B23 ? Do tego poczebny jest własny transformator, myślicie że tutejsze PGE to się cacka z miejscowymi na prądzie ? Odpowiadam NIE.
    Więcej pieniędzy więcej, teraz PiS chce zdjąć z rynku 200 000 pracujących, to kto za to wszystko zapłaci ? Podatnik, dostaniecie tak w puupsko że aż miło, a przypominam że w 2023 wraca największy w UE VAT na paliwo…

  2. Mysle ze ludzi bedzie malo w tym roku

  3. Co roku są i w tym też będą to że ty nie masz pieniędzy to nie znaczy że wszyscy tak mają.

Z kraju