690 680 960

Pierwsze spotkanie w ramach klubu urbanistycznego dla dzieci i młodzieży URBAN CLUB.LUBLIN (zdjęcia)

Młodzież z Ukrainy i Polski spotkała się w Miejscówce – przestrzeni integracyjnej w SKENDE – na pierwszych warsztatach Urban Clubu.Lublin dla dzieci i młodzież – Jestem dla Miasta.

W trakcie spotkania pn. „Natura w mieście” uczestnicy mieli okazję spotkać się ze studentami z UMCS, którzy poprowadzili zajęci i opowiedzieli o tym, dlaczego „zielone miasta” są przyszłością.

Wiedzą na temat projektowania zieleni podzielił się Wojciech Januszczyk z Fundacji Krajobrazy. Na zakończenie zajęć młodzież przygotowała swoją mini łąkę kwietną. Zajęcia były doskonałą okazją do poznania się bliżej i wypracowania własnych pomysłów, które mogą usprawnić funkcjonowanie miasta.

W ramach wydarzenia odbędzie się jeszcze 3 spotkania, które poruszą tematy: Stabilność systemu energetycznego w mieście (24 listopada, godz.17:00); Przedsiębiorczość i miasto (1 grudnia, godz.17:00); Od(roz)budowa miasta (8 grudnia, godz.17:00). Na zakończenie projektu (data będzie ustalona niebawem) wszyscy uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić Ratusz, spotkać się z przedstawicielami władzy i przedstawić pomysły wypracowane podczas Urban Club.

Nadal można dołączyć do Urban Club.Lublin. Udział jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować. Szczegóły i link do zapisów znajduje się na www.skendeshopping.pl/urban-club

Projekt powstał we współpracy Urzędu Miasta Lublin, Fundacji Efekt Dziecka, SKENDE i IKEA, w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin2023.

(fot. mat. prasowe)

5 komentarzy

 1. Ja już się zintegrowałem .Poznałem co to za ludzie dziękuję wysiadam. Zwróciłem uwagę jakieś kobiecie na klatce schodowej uwagę bardzo grzecznie żeby psy wyprowadzała na smyczy bo posikują na rogach. To narobiła wrzasku i poleciała do dzielnicowego. Stwierdziła że ją dyskryminuję że jest z innego kraju. Tylko żebym wiedział że to biedna siostra to bym nic nie mówił. Teraz same problemy. I biedny dzielnicowy aby stwierdził że no wie Pan jak teraz jest.

  • Większej bzdury nie czytałem. Ruble nieopłacalne są i widać w mózgu robią szkody.

  • Może to Ty tak grzecznie zwróciłeś uwagę…

   Już widzę jak ktoś w obcym kraju leci od razu do dzielnicowego bo mu ktoś uwagę zwrócił.

   Żeś wymyślił 🙂

 2. Urban się w grobie przewraca.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas