690 680 960

Pierwsze opady śniegu tej jesieni pojawią się na obszarze woj. lubelskiego. Na drogach zrobi się ślisko

Od kilku dni modele numeryczne prognozują duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów śniegu na obszarze woj. lubelskiego. Pierwszy śnieg spadnie już dziś w naszej części Europy. Będzie spowodowany przemieszczaniem się okludującego układu frontów atmosferycznych, za strefą tą rozpocznie się przejściowy napływ cieplejszego powietrza.

Pierwsze opady śniegu pojawią się na wschodzie Polski już około godziny 9-10 we wtorek. Największe natężenie osiągną pomiędzy godz. 11 a 13. Strefa opadów przemieszczać ma się na południe i południowy-wschód, obejmując przeważający obszar woj. lubelskiego, w tym największe miasta w regionie.

Krajobrazy miejscami mogą się krótkotrwale zabielić, a na drogach może zrobić się ślisko, dlatego też kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Będzie padał mokry śnieg, przejściowo również śnieg z deszczem. Termometry pokażą od 0°C do 3°C.

Opady o charakterze zimowym nie spowodują utworzenia się stałej pokrywy śnieżnej. Tuż za tym układem frontów atmosferycznych zacznie płynąć cieplejsze powietrze z północnego-zachodu. Będzie to jednak przejściowe ocieplenie. Wygląda na to, że na większe opady śniegu poczekamy do okolic weekendu, kiedy to od południa zaczną nasuwać się niże śródziemnomorskie.

Modele pogodowe sugerują, że chłodny będzie przełom miesięcy, ale na ten moment nic nie wskazuje, aby zima zagościła u nas na dobre z całodobowym mrozem przez wiele dni.

Na bardziej precyzyjne prognozy przyjdzie poczekać nam do czwartku, gdyż trajektoria niżów oraz ich głębokość może ulec zmianie. Wkrótce podamy więcej informacji.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów śniegu nadciągających nad wschodnią Polskę online

(fot. fanipogody.pl)

7 komentarzy

 1. po co modele matematyczne i tak nic z tego nie wyjdzie nie prościej zapytać proroka jackowskiego on nie takie rzeczy przepowiadał. mówi że jutro będzie armagedon ma wiać wiatr.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Wspomniałeś o panu Jackowskim, a mnie przypomniał się stary kawał…
   Do drzwi jasnowidza puka klient: – Kto tam ? – przezz drzwi pyta gospodarz. – Eee, chu.. z ciebie nie jasnowidz – powiedział klient i odszedł.

 2. Jakie:”kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność” ?!
  Blacharze samochodowi i lakiernicy to te ludzie i powinni mieś szanse na pracę…

 3. Zjazd „klubu miłośników łysych opon letnich” za 3, 2, 1… ech, trzeba dziś kilkanaście minut więcej zarezerwować na powrót z pracy.

 4. Pierwsze opady śniegu pojawią się na wschodzie Polski już około godziny 9-10 we wtorek. Największe natężenie osiągną pomiędzy godz. 11 a 13, a strefa opadów przemieszczać ma się na wschód… nasi żołnierze i inne służby na granicy białoruskiej są dobrze zaopatrzeni w ciepłą odzież, ale „goście” ze wschodu pewnie trochę stracą na ciepełku…

 5. zajebiste zdjęcie Lublina 😉

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…