690 680 960

Pierwsza Dama przyjechała do Wierzbicy otworzyć żłobek i przedszkole (zdjęcia)

Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda gościła wczoraj w naszym regionie. Przyjechała do Wierzbicy na zaproszenie tamtejszych władz.

W poniedziałek Wierzbicę w powiecie chełmskim odwiedziła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Wzięła udział w uroczystości otwarcia Gminnego Przedszkola oraz Żłobka Samorządowego. To sztandarowa i największa inwestycja zrealizowana w tej gminie w ostatnich latach. W ramach Programu Rewitalizacji Gminy Wierzbica za ok. 8,5 mln zbudowany został obiekt mający blisko 1000 m2, który pomieści setkę dzieci.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia placówki. Pierwsza dama zwróciła uwagę na, „piękne, przestronne, jasne, kolorowe i świetnie wyposażone sale”. Wyjaśniała, że jest to bardzo potrzebne miejsce, gdyż w przedszkolach i żłobkach dzieci twórczo spędzają czas, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę o otaczającym je świecie, ale także uczą się relacji społecznych. Dlatego bardzo ważne jest, żeby miały stworzone ku temu najlepsze warunki.

Agata Kornhauser-Duda dodała, że nie należy zapominać o rodzicach dzieci uczęszczających do tego typu miejsc. Dzięki temu mogą wykonywać swoją pracę zawodową i mają pewność, że zostawiają swoje pociechy w bezpiecznym miejscu i pod troskliwą opieką. W przecięciu wstęgi Pierwszej damie towarzyszyli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Wójt Gminy Wierzbica, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Wierzbicy oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Gminnego Przedszkola w Wierzbicy.

Po ceremonii otwarcia odbyły się również występy przedszkolaków i lokalnych zespołów, a także okolicznościowy festyn z udziałem kół gospodyń wiejskich i mieszkańców.

(fot. Grzegorz Jakubowski)

25 komentarzy

 1. Seba - ojciec Frania

  Już wiem dlaczego nie dostałem tam pracy jako woźny mimo że dostarczyłem CV. Pani Agata pewnie miała jakieś znajomości i to ją zatrudnili jako woźną. No nic trzeba szukać dalej pracy.

 2. P ieniądze i S tołki

  ojców sukekcesu jest wiele , ale porażki ….

 3. zawód żona. celebryci na naszej kasie pasieni. żona to nie prezydent,do roboty na swoje utrzymanie! napisali sobie prawo życia na cudzy koszt.

 4. X-X-X-X-X-----X-X-X

  Niemowa coś powiedziała?

 5. Pierwsza plama, a nie dama.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ