W piątek nawet 20 stopni na plusie

Powoli zbliża się do nas długo wyczekiwane ciepło. Nagłe ocieplenie może przynieść ze sobą burze. Miejscami temperatura przekroczy 20 stopni.

W najbliższych dniach czeka nas znaczne ocieplenie. Od czwartku zaczną się istotne zmiany w pogodzie. Pomiędzy głębokim i rozległym układem niżowym ulokowanym w rejonie Islandii, a silnym wyżem znad Półwyspu Bałkańskiego będzie przebiegać strefa wzmożonego prądu strumieniowego przynoszącego ciepłe powietrze z południowego – zachodu na północny – wschód. Pojawią się korzystne warunki dla coraz silniejszych ruchów bardzo ciepłej masy powietrza, która w piątek może doprowadzić do pierwszego w tym roku osiągnięcia i przekroczenia granicy 20 °C, szczególnie na południu, południowym – zachodzie, a także w dzielnicach zachodnich i środkowych. W naszym regionie temperatury mogą osiągnąć 17-19 stopni.

W bardzo dużych wzrostach temperatury będzie też sprzyjać silniejszy wiatr z kierunku południowo – zachodniego. Przyjemnie ciepło zrobi się już w czwartek (przy czym nad Polską będzie jeszcze obecne zachmurzenie frontowe wraz z lokalnymi opadami mżawki / niewielkiego deszczu, które z upływem dnia zacznie dość szybko odsuwać się w kierunku Litwy, Ukrainy i Białorusi), zwłaszcza częściowo w dzielnicach południowych, południowo – zachodnich, zachodnich i północno – zachodnich, gdzie temperatura może osiągnąć i przekroczyć 16-18 °C.

2014-03-18 17:47:31
(oprac. dzięki współpracy z serwisem lowcyburz.pl, fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021