CH Plaza: Źle zaparkowałeś? Odjedziesz z naklejką, której nie odkleisz!

Pracownicy CH Plaza w Lublinie naklejają na źle zaparkowane auta naklejki, których nie można później odkleić – alarmuje nasz Czytelnik. Zastał on taką niespodziankę na szybie, znajdującej się od strony kierowcy. Musiał użyć noża aby ją odkleić. Teraz zastanawia się czy nie pójść do sądu i żądać odszkodowania za porysowaną szybę.

Dzisiaj nasz Czytelnik zaparkował auto w pobliżu Centrum Handlowego Plaza przy ul. Lipowej. Nie ukrywa, że pozostawił auto tylko na chwilę w miejscu gdzie nie ma wyznaczonego parkingu. Nie wiedział, że spotka go kara w postaci naklejki, której nie będzie mógł odkleić na miejscu.

Z informacji zamieszczonej na naklejce wynikało, że odklei ją przy użyciu detergentów. Pokonał pół miasta z centrum na obrzeża z naklejką zasłaniającą mu widoczność na drodze. Ryzykował zderzenie z innymi użytkownikami drogi. Po zakupie środka do mycia szyb rozpoczął walkę z naklejką.

Niestety informacja za niej zawarta, że można ją usunąć za pomocą detergentu jest nieprawdziwa.

Klej jest na tyle mocny, że nawet nożem trudno jest ją zerwać. W końcu przy pomocy noża do tapet udało się usunąć naklejkę, natomiast pozostały klej po kilku minutach wycierania zszedł z szyby. Co się okazało po całej operacji, szyba pod naklejką została porysowania, ponieważ w żaden sposób nie można było jej zedrzeć. Tylko przy użyciu noża a nie detergentu, naklejka zeszła z powierzchni szyby. Teraz Czytelnik zastanawia się, czy nie zastosować kroków prawnych związanych z uszkodzeniem pojazdu.

Zapytaliśmy kierownictwo Centrum Handlowego, kto odpowiada za naklejanie tych naklejek oraz kto o tym decyduje, aby taką formę informacji zostawiać kierowcom? Zadaliśmy również pytanie, czy centrum handlowe odpowie za zniszczenia auta powstałe podczas odklejania tej naklejki?

Uzyskaliśmy odpowiedź:

„W związku z zaistniałą sytuacją, pragniemy poinformować, że Państwa Czytelnik:

· zaparkował swój samochód za znakami D52 i T24, gdzie parkowanie możliwe jest tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,

· samochód Czytelnika zaparkowany został na drodze pożarowej powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa osób oraz mienia,

· naruszył Regulamin Centrum który obowiązuje na całym terenie prywatnym, na którym znajduję się przedmiotowa droga wewnętrzna (pożarowa),

Poza tym przed naklejeniem naklejki każdy klient jest dwukrotnie proszony przez system nagłaśniający centrum (DSO) o przeparkowanie auta – w przypadku tego Czytelnika okazało się to niestety bezskutecznie.

Czytelnik usuwał naklejkę we własnym zakresie. Naklejka została naklejona zgodnie z Regulaminem CHR Lublin Plaza (dostępnym dla klientów na 4 ekranach dotykowych zlokalizowanych przy wejściu od ul. Lipowej, oraz ul. Grottgera oraz przy 2 wjazdach na parking podziemny). Poniżej wyciąg ze skutków naruszeń:
§ 7 Skutki naruszeń

· W przypadku wjazdu na Parking wbrew zakazom Regulaminu lub parkowania niezgodnie z Regulaminem, w szczególności na drogach pożarowych, Zarządca może odholować pojazd na najbliższy parking strzeżony na koszt właściciela pojazdu. W takich przypadkach pojazd zostanie wydany dopiero po uiszczeniu wszystkich kosztów z tym związanych.

· Zarządca może zastosować blokadę mechaniczną pojazdu, którego użytkownik naruszył Regulamin. W takich przypadkach blokada zostanie zdjęta dopiero po uiszczeniu w Biurze Obsługi Klienta dodatkowej opłaty zgodnie z Cennikiem.

· Niezależnie od uprawnień przewidzianych w punktach 3-5 powyżej, Zarządca może nakleić na pojazd naklejkę informującą o popełnionym naruszeniu Regulaminu.”

Czytelnik przyznaje, że źle zrobił stając w miejscu do tego niewyznaczonym, jednak metoda stosowana przez Centrum Handlowe Plaza przypomina, tą w którą bawią się niektórzy mieszkańcy miasta przyklejający „KARNE K….SY” osobom źle parkującym, np. na osiedlowych uliczkach.

Nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Centrum Handlowego, czym kieruje się osoba naklejająca takie informacje, jaką metodę stosuje, ale umieszczając je na szybach pojazdu zasłania widoczność kierowcom. Nie każdy ma przy sobie nóż i detergent do tego aby usunąć taką naklejkę. Czytelnik pyta również, dlaczego Centrum Handlowe bawi się w dewastowanie czyjegoś mienia?

To, że ktoś nie stosuje się do regulaminu centrum handlowego, nie daje mu przyzwolenia na niszczenie czyjegoś auta. Czytelni rozważa jakie kroki teraz podjąć, ponieważ podczas usuwania naklejki porysował boczną szybę pojazdu.

To nie jedyny przypadek kiedy naklejka umieszczona jest „złośliwie” na szybie. Poniżej prezentujemy zdjęcie, gdzie ktoś, chyba dla zabawy zakleił kierowcy przednią szybę. Na zdjęciach i wideo widać jak trudno jest odkleić na miejscu taką naklejkę.

Mamy nadzieję, że Centrum Handlowe Plaza „z głową” będzie karać swoimi naklejkami kierowców, którzy nie stosują się do regulaminu galerii.2014-03-18 16:57:35
(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

60 komentarzy

 1. ograniczeni jestescie.. p*****o was…

 2. Ale koleś na ostatnim zdjęciu to załatwiony po mistrzowsku 🙂 Przecież to jasne, że widzieli na monitoringu jak wjeżdża sobie i wkłada kartkę „awaria” za szybę po czym oddala się z szelmowskim uśmieszkiem na krzywym ryju bo jak to on nie przycwaniaczył, jaki jest super sprytny gość. Kilka złotych zostało w kieszonce i nikt mu nic, bo przecież „awaria” ,haha. Wraca a tu zonk, bo się okazuje, że super metoda nie działa, i żale i ból du.. bo jak to mnieee!!!?? naklejkieeee!!?? ja biedny kierowca, ja na chwilę. Po chamsku pogrywał to odpowiednio go załatwili. I prawidłowo, oby tak dalej

 3. jakby mu ptak nasrał na szybke, a on by młotem pneumatycznym chcial to zeskrobac to tez by gołąb placil za głupote ?

 4. Bardzo dobrze Plaza robi. Powinni jeszcze nalepić na przedniej szybie. Powinien się wstydzić a nie jeszcze mieć pretensje. Najlepiej jakby jeszcze dostał z 500 zł mandatu.

 5. a wystarczyło zaparkować prawidłowo i nie byłoby problemu, proste jak drut. gdyby nie dostał naklejki na pewno dalej parkowałby gdzie popadnie a tak może się nauczy czegoś baran jeden z drugim

 6. kto jełopo i nigdy auta nie przerejestrował to nie wie jak taka naklejka schodzi ;p. Sposób w miarę szybki i łatwy to żyle-teczka i czysty spiryt oczywiście skażony :D. 5 min roboty i szyba cała oraz śladu niema 🙂

 7. Prostszy, choć wymagający sprzętu w postaci opalarki to podgrzać naklejkę, sama zejdzie 😉

 8. jestem za, a może więcej Galerii wdroży takie metody 🙂

 9. Bardzo dobrze, popieram!

 10. szanownego oburzonego Pana ja chętnie podam do sądu za nielegalne parkowanie utrudniające przejście pieszym i powodujące zagrożenie pożarowe.

 11. I bardzo dobrze mu zrobili , może w końcu tacy ludzie nauczą sie parkować. I może Pan nauczy się czytać ze zrozumieniem , naklejkę usuwamy detergentem nie nożem . Buuuu

 12. Wyraźnie napisane, że sam sobie porysował tą szybę. Nie wiem o co tyle szumu. Naklejka to mała szkodliwość w porównaniu do zagrożenia obiektu za kilkadziesiąt mln zł oraz wielu istnień, przez zaparkowane auto na drodze pożarowej.

 13. Brawo, w końcu ktoś zainwestowal w dobre naklejki. Polecam na YT kanał STOPXAM , tam od dawna wiedza co robic z burakami

 14. Do pana Grzesia…
  Pewnie nalezysz do tych niedzielnych kierowców którzy maja w dupie jak innych kierowców.
  Każdy kierowca powinien myśleć -talze o innych uczestnikach drogi- a nie stawać gdzie się tylko podoba. Niepodaba ci się naklejanie naklejek to polecam komunikacje miejska.
  Pozdrawiam

 15. nauczą się p**** parkować bardzo dobrze

 16. Zgodzę się z naklejkami jak najbardziej tylko, dlaczego jak widać na zdjęciu ktoś poprzyklejał kilka naklejek na przednią szybę przed kółkiem?? To mnie dziwi?? Jak ma ten kierowca odjechać?? będzie nadal stał i blokował to miejsce bo,przednia szyba powinna być czysta i widoczna dla kierującego…Brak wyobraźni dla wykonującego tego typu polecenia!

 17. Zamiast naklejać – od razu odholować i obciążyć kosztami. Proste, bez „wandalizmu” i bolesne dla kieszeni. Nauczka dużo lepsza.

 18. To jakiś zakompleksiony szeryf z CH Plaza musiał wymyśleć. Może jeszcze opony zaczną przecinać. Wezwać straż miejską i niech oni się tym zajmą. Ale czego tu wymagać – jakie centrum handlowe takie metody.

 19. a wy jak parkójecie auta na kogoś to się umie najerzdżać ale że sami źle stawiacie auta to już dobrze. temu kierownikowi plazy to powinni cały samochód obkleić tymi naklejkami żeby też lakier mu zeszet taki jest cfany to niech spróbóje sobie odkleić naklejke z lakieru i z szyby. jak chce się do plazy dostać to nieśpi się do godz.12.00 tylko rano się idzie na zakupy a potem marudzą że niema gdzie stanąć.

 20. Pooglądajcie http://www.stopham.su. POPIERAM inicjatorów naklejek

 21. Więcej takich akcji

  Popieram akcję z naklejkami. Może następnym razem zastanowi się dwa razy zanim zostawi samochód gdzie popadnie.

 22. PLAZA JEST ZYDOWSKA NAWET CZYNSZE W EURO PŁACA WIEC PO JAKIEGO H**** TAM EZDZIC I ZYDOM KIESENIE NABIJAC

 23. Widziałam dzisiaj kobitkę, miała dwie wlepki na szybie 😉

 24. Te naklejki są strasznie trudne do usunięcia. Kiedyś mi podobną naklejono, chyba dla żartu, a ile się namachałem by ją usunąć.

 25. Bardzo dobrze robią naklejając takie naklejki, w pełni popieram takie zachowanie. Jak matoły nie potrafią prawidłowo zaparkować to niech się męczą z usuwaniem naklejek, a pretensje że porysowali sobie szybę niech mają tylko do siebie i swojej nieudolności. Wszędzie powinni wklejać takie naklejki na źle zaparkowane auta

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8952zł -0.02%
  • GBP 4.9282zł 0.58%
  • EUR 4.2949zł -0.05%
  • CHF 3.9zł -0.27%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Wystawa grzybów w Łęcznej i Parczewie
   Wystawa grzybów w Opolu Lubelskim
   Odczaruj Jesień Życia: Pokaz mody w wykonaniu seniorów
   Upamiętnią ofiary masowego mordu w Szczuczkach
   Wystawa Twórczości Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia”
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.