Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piaski, Niedźwiada: Pijani rodzice (nie)opiekowali się dziećmi

Ojciec śpiący w przydrożnym rowie, matka nieprzytomna w domu a dzieci w wieku 2 i 4 lat zostawione samemu sobie – to jeden z przykładów jak rodzice opiekują się swoimi dziećmi.

W środę około godziny 18 lekarz z Ośrodka Zdrowia w Niedźwiadzie zauważył w przydrożnym rowie leżącego mężczyznę. Kiedy podszedł bliżej, okazało się że jest to znany mu mieszkaniec tutejszej miejscowości, który w wyniku upojenia alkoholowego wybrał sobie to miejsce jako najbardziej odpowiednie na drzemkę. Lekarz obawiając się o bezpieczeństwo mężczyzny, nie chciał go zostawiać w tym miejscu, więc postanowił go odprowadzić do miejsca zamieszkania. Kiedy doszli do domu mężczyzny, okazało się, że po posesji krząta się dwoje małych dzieci całkowicie pozbawionych jakiejkolwiek opieki ze strony dorosłych osób.

Po wejściu do mieszkania lekarz zauważył śpiącą kobietę, z którą nie można było nawiązać kontaktu. Nie zastanawiając się długo powiadomił on o wszystkim policję. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zbadali rodziców na alkomacie. Ojciec dzieci „wydmuchał” aż 3,2 promila, matka zaś 2,9. Oboje zostali zabrani do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia, natomiast dzieci trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialni rodzice zostaną przesłuchani i sprawa trafi do sądu.

Jeżeli okaże się, że przez niewłaściwą opiekę doszło do narażenia dzieci na niebezpieczeństwo, nieodpowiedzialnym rodzicom grozi nawet do 5 – lat pozbawienia wolności.

Podobna kara grozi rodzicom 3-letniego chłopca, który siedział w domu pomiędzy śpiącymi z powodu upojenia alkoholowego rodzicami. Do zdarzenia doszło w Piaskach. Funkcjonariusze do mieszkania, gdzie zastali taki widok przyjechali po telefonie od anonimowej osoby. Po wielokrotnej próbie dobudzenia rodziców dziecka, okazało się, że mają oni problem z wysłowieniem się oraz w żaden sposób nie kontaktują co się dookoła nich dzieje.

Po badaniu alkomatem wyszło na jaw, że ojciec miał ponad 2, 2 promila alkoholu, natomiast matka 1, 7 promila. Jak ustalili funkcjonariusze, nieodpowiedzialni rodzice razem z dzieckiem wybrali się do znajomych na alkoholową libację, po której w stanie upojenia dotarli do domu i od razu usnęli. Chłopiec zaś pozostał bez jakiejkolwiek opieki. Dzieckiem zaopiekował się babcia, zaś rodzice zostali przewiezieni do Komisariatu w Piaskach. Również za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Komentarze wyłączone

Z kraju