Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Perła przygotowała setki paczek świątecznych. Trafią one do osób samotnych i bezdomnych

Kolejny rok z rzędu lubelski browar Perła wsparł podopiecznych Caritasu. Dla potrzebujących przygotowano kilkaset paczek świątecznych. Trafią one do nich jeszcze przed Wigilią.

Już czwarty rok z rzędu w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia pracownicy Browaru Perła pojawili się w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Przywieźli ze sobą 400 paczek żywnościowych z produktami o długim terminie przydatności. Znalazły się w nich podstawowe artykuły potrzebne w każdej kuchni, takie jak m.in. ryż, makaron, olej, kasza, konserwy, choć z uwagi na zbliżające się święta nie zabrakło w nich również słodkiego akcentu.

Jak wyjaśnia Maciej Ładwiński, Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie, przekazane dla lubelskiej Caritas paczki powstały z myślą o podopiecznych tej instytucji, a więc osobach, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Przypomniał jednocześnie, iż współpraca Perły z Caritasem trwa już kilka lat, w tym czasie kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości otrzymało przygotowane przez browar dary.

– Dzięki pracownikom i wolontariuszom Caritas trafiają one do tych, którzy takiej pomocy bardzo potrzebują. Cieszymy się, że możemy wesprzeć te osoby w konkretnej, wymiernej formie i że w ten sposób lubelski browar może pomagać Caritas pomagać innym – wskazuje Maciej Ładwiński.

Z kolei ks. dr Łukasz Mudrak Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej przypomniał, że Wigilia Caritas to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wspólnie z podopiecznymi, a więc osobami samotnymi, bezdomnymi, czy chorymi, wolontariusze zasiądą do wigilijnego stołu. Ma to na celu sprawienie, aby osoby potrzebujące wyzbyły się poczucia osamotnienia i odrzucenia. Wspólnie spożywają potrawy wigilijne, dzielą się opłatkiem i śpiewają kolędy, ciesząc się z narodzin Jezusa.

– Ważne jest dla nas także to, aby nasi podopieczni nie wyszli z Wigilii z pustymi rękami, dlatego przygotowujemy dla nich dodatkową pomoc w postaci paczek żywnościowych. W tym przedsięwzięciu nie dalibyśmy rady bez pomocy niezastąpionych Darczyńców. Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym wieloletnim Przyjaciołom z Perła – Browary Lubelskie za coroczne wsparcie naszej organizacji, a tym samym osób potrzebujących w czasie świąt Bożego Narodzenia. To dar serca, dzięki któremu nasi beneficjenci będą mogli poczuć namiastkę prawdziwych świąt – dodaje ks. Łukasz Mudrak.

17 komentarzy

 1. Ile procent z otrzymanych pieniędzy Caritas przeznacza na cele nie statusowe?

  • Ile procent z otrzymanych pieniędzy owsiarz przeznacza na cele nie statusowe?

   • To akurat ile Pan Jerzy Owsiak ,,przejada” na cele nie statutowe da się znaleźć w internecie. W przypadku działalności watykańskiego okupanta ziem Polski już nie.

    • No to ja pytam – powiedz ile Owsiak wypłaca członkom swojej familii to raz. Skoro jest w necie to wskaż gdzie. I ile Owsiak dostaje na konta w innych państwach w zamian za złożone zamówienia. Odpowiesz? Czy g. wiesz i nie masz pojęcia jak to w realu wygląda ?

  • „Wicedyrektor białostockiej Caritas Sebastian Wiśniewski ma 49 lat. Od 16 pracował w białostockim oddziale organizacji. W rozmowie z mediami poinformował, że dokonał aktu apostazji z pełną świadomością, że oznacza to wyłączenie go ze wspólnoty Kościoła katolickiego. Jako powód podał swoje rozczarowanie Kościołem.” Wiśniewski, z wykształcenia teolog, określił Kościół m.in. jako „mafijną korporację nadużywającą znaku krzyża”.

   • Dobrodziej frasobliwy

    Popieram Twoją światłą wypowiedź. Tak jak w pisowskim Sejmie bywało: obyma rencyma !!!

 2. Ciekawe do bezdomności czy nieporadności życiowej ilu z nich przyczynił się alkohol. Zarówno w tym jak i w poprzednich pokoleniach.

 3. Obłuda przy aprobacie lubelskiego Kościoła. Najpierw uzależnia Perła piwem co jest wstępem do wpadnięcia w nałóg alkoholizmu i bezdomność a teraz funduje takim paczki. Czym się chwalić?

 4. Mam nadzieję że kilka skrzynek perły dostanę za darmo.

 5. Ale zestawienie! Kościół i producent alkoholu. Czy abp Budzik się obudzi i zacznie dzwonić na alarm?

 6. Nie jest kolorowo

  Pracownikom dajcie

 7. I bardzo dobrze brawo Perła Czekam tylko, aż zostanie rozliczona Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – nigdy to nie miało miejsca.

  • Ja obca krajowca być i wiedzieć, że...

   Pola, a rozkiczenia konkurencyjnego Caritasu nie pragniesz ?
   Nie od dziś wiadomo, że z tego co Caritas wyłudzi od ludzi, potrzebujący jest najpierw Caritas (60%), a te pozostałe 40% dostają „potrzebujący” podjeżdżający wypasionymi furami pod bramę Caritasu od strony targu na Podzamczu.

 8. Najpierw dajcie swoim pracownikom,potem pokażcie to w mediach i nie piszę tu o jednorazowych premiach świątecznych tylko o zarobkach.

 9. Kurde, tam Wam jedynie słuszną telewizję zamykają (i radio), a Wy zamiast w obie garście płakać, do bezdomnych ?!

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112