Pasażerowie pojadą w komfortowych warunkach. Radzyński PKS stawia na nowy tabor

Kolejne dwa nowe autobusy trafiły do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. Firma stara się sukcesywnie odnawiać tabor, zastępując nowymi, najbardziej wyeksploatowane pojazdy.

Dwa nowe autobusy zasiliły tabor Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Radzyniu Podlaskim. Pierwszy z nich to Scania Touring Higer, która jest napędzana 400 – konnym silnikiem diesla. Autokar posiada liczne systemy bezpieczeństwa, w tym system zapobiegający zaśnięciu kierowcy i niepożądanej zmiany pasa ruchu. Pojazd ma również bardzo niską emisję spalin o standardzie Euro6 z AdBlue, co pozwala na wjazd do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Drugi z pojazdów to Mercedes Sprinter z 3 litrowym silnikiem diesla. Przestrzeń pasażerska wyposażona jest w przyciemniane szyby, pełną regulację foteli, kamerę cofania, klimatyzację, DVD oraz tuner DVBT, jak też WiFi. Wartość rynkowa obu pojazdów wynosi łącznie ponad 1,1 mln złotych.

– Stary tabor, który w 70% tworzy naszą flotę, staje się coraz bardziej awaryjny, a zapotrzebowanie na przewozy rośnie, stąd decyzja o kolejnych nowych autach pozyskanych niezmiennie w formie leasingu. Pojazdy są z 2017 roku, sprawdzone, nowoczesne, komfortowe i niezawodne. Zima dla starych autobusów nie jest dobrym czasem. Najczęściej wychodzą wtedy niespodziewanie różnego rodzaju awarie, które trzeba usuwać i które kosztują. Zdecydowałem, że jeśli mam dokładać do starego sprzętu, to równie dobrze mogę i dokładać do leasingu i mieć nowy niezawodny pojazd – wyjaśnia Adam Frączek, prezes PKS.

W ubiegłym roku tabor radzyńskiego PKS zasiliły dwie nowe Scanie Touring Higer. Oba pojazdy zaliczane są do klasy VIP. Również zostały zakupione na zasadzie leasingu. Ich wartość rynkowa to 2 miliony złotych.

42

(fot. UM Radzyń Podlaski)
2017-02-17 22:42:49

Zobacz również

3 komentarze

  1. skoro prywatni przewoznicy wychodza na swoje i maja w wiekszosci paroletnie busy i autokary to znaczy ze tylko tak mozna wyjsc na plus i konkurowac z nimi jak rowny z rownym.za milion mozna kupic 30 uzywanych sprinterow i do tego pare anglikow na czesci zeby nie bulic za nie jak za zboze.mozna by wtedy obnizyc ceny biletow,dac podwyzki pracownikom ale nie..lepiej pchac kase w eurokolchoz , zadluzyc przedsiebiorstwo,zwolnic pare osob.powinni wprowadzic takie prawo ze jak panstwowa firma przynosi straty to kazdy pracownik dostaje minimalna wyplate a zarzad 50% tego bo to od nich zalezy najwiecej.to zmobilizowaloby takich wspanialomyslnych prezesow do racjonalnego myslenia.panie prezesie -prosty przyklad dawniej mpk mialo nowszy tabor niz prywaciarze ale bilety mpk byly po 1.80zl a prywatne po 1zl.mpk tak dostawalo po d.. od konkurencji ze w koncu zakazali prywaciarzom jezdzic.moral z tego taki ze cena jest wazniejsza od komfortu.mysle ze wiekszosc osob woli pojechac za 5 zl 10letnim sprinterem niz za 6zl nowym.

    • 10 – letni sprinter to dla prywaciarza nówka, nie śmigany. Zwykle jeżdżą totalnym złomami, wewnątrz nie ma nawet dobrej wentylacji, o klimatyzacji w lecie już nie wspomnę. Poza tym wcale nie są tańsi od PKS.

  2. Oba pojazdy produkcji niemieckiej .O ile mi wiadomo Niemcy nie kupuja Autosana .Więc…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska