690 680 960

Paralotniarz zawisł na drzewie. Mężczyźnie na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)

Sporo szczęścia miał paralotniarz, który swój lot zakończył uderzając w koronę drzewa w Janowcu. Nic mu się nie stało, jedynie zmarzł oczekując na pomoc.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 15 w Janowcu nad Wisłą. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku z udziałem paralotniarza. Mężczyzna miał w trakcie lotu zaczepić o drzewo. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Do tego Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Kiedy na miejsce dojechali pierwsi ratownicy okazało się, że pechowy lotnik jest cały i nie odniósł w zdarzeniu poważniejszych obrażeń ciała. Jedynie zmarzł w oczekiwaniu na pomoc. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Ze względu na ukształtowanie terenu, jak też wspaniałe widoki, rejon ten od lat jest jednym z ulubionych miejsc paralotniarzy. To już też kolejny tego typu przypadek w tej okolicy. Latem ub. roku w rejonie góry zamkowej spadł lecący paralotnią mężczyzna. Również został on uwięziony na drzewie. Paralotniarza śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przetransportowano do jednego z lubelskich szpitali.
Paralotniarz zawisł na drzewie. Mężczyźnie na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)

Paralotniarz zawisł na drzewie. Mężczyźnie na ratunek ruszyli strażacy (zdjęcia)


(fot. Grzegorz Olejarczyk – OSP KSRG Janowiec)

4 komentarze

  1. Paralotniarz powinien byś dosyć sprawny fizycznie, więc nie rozumiem, jeśli nie odniósł obrażeń, to dlaczego nie zszedł z drzewa? Darwin nie pozwolił? Chyba że nożyka zabrakło do odcięcia linek, albo strach paraliżował ruchy. Z większych sosenek szyszki zrywają.

    • hmm kierowcy kat. B powinni być sprawni umysłowo (przebadani u lekarza, zdali testy i zdobyli auto) więc nie rozumiem jak można pojechać na czerwonym albo na wprost drugiego auta??? I jak można pisać takie komentarze – Darwin co prawda nie ma wiele do tego, ale może przyjdzie kryska na matyska.

    • ale on nie siedział na drzewie..ciekawe czy ty Bławat byś w takiej sytuacji kicał po drzewie niczym Mowgli w Księdze Dżungli.Ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymie

  2. Trzeba powołać komisję do spraw wypadków lotniczych .

Kursy walut

  • USD 3.985zł -0.15%
  • GBP 5.0509zł -0.09%
  • EUR 4.3337zł -0.36%
  • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas