690 680 960

Paraliż komunikacyjny Lublina i okolic (aktualizacja)

Trwające od wczoraj intensywne opady śniegu spowodowały paraliż miasta. Autobusy i ciężarówki nie radzą sobie na wzniesieniach. Piesi nie mogą poruszać się po zasypanych chodnikach. Pługi nie nadążają z odśnieżaniem. Fatalna jest sytuacja na drogach regionu. Niektóre szkoły odwołały zajęcia.

Aktualizacja 20:30

Jak poinformowała policja drogi wojewódzkie 843 oraz 842 są już przejezdne.

Aktualizacja 19:00

Opady śniegu w Lublinie i regionie ustały, jednak nie ustaje wiać silny wiatr, który jak tłumaczą drogowcy niweczy ich pracę.

– Co z tego, że odśnieżymy drogę, doprowadzimy do tego żeby była przejezdna, jak za pół godziny czy godzinę wiatr nawieje tyle śniegu, że znów staje się ona nieprzejezdna, a wielokrotnie robią się większe zaspy niż wcześniej- wyjaśniał nam kierowca jednego z pługów, który odśnieżał drogę w okolicach Bełżyc.

Nie poprawia się sytuacja na DK 17 na odcinku Zamość- Tomaszów Lubelskie. Przed serpentynami w Krynicach wciąż stoi blisko trzydzieści samochodów ciężarowych. Jako że nie ma widoków na szybką poprawę sytuacji w tym miejscu, Starostwo Powiatowe wraz z policją oraz zarządem dróg powiatowych podjęli decyzję o udzieleniu doraźnej pomocy uwięzionym tam kierowcom, zwłaszcza, że stoją oni tam od kilkunastu już godzin. Na miejsce dowieziono gorącą kawę i herbatę, oraz zapewniono, że jak będzie taka potrzeba dowiezione zostaną również ciepłe posiłki.

Policja wstrzymała całkowicie ruch ciężarówek na DK 17 i DK 19 w stronę przejść granicznych. Jak nam wyjaśniono, wszystko w celu, żeby znów nie doprowadzić do zablokowania tych newralgicznych tras. Jednak kierowcy alarmują, że wszystkie parkingi są przepełnione i nie ma się już gdzie zatrzymywać. Również stacje paliw są całkowicie zastawione samochodami ciężarowymi.

Całkowicie nieprzejezdna jest droga Zamość – Skierbieszów.

POLICJA APELUJE DO KIEROWCÓW O NIEWYRUSZANIE W PODRÓŻ JEŻELI NIE MA PILNEJ POTRZEBY. A JEŻELI JUŻ MUSIMY WYJECHAĆ ZATANKUJMY BAK DO PEŁNA I NAŁADUJMY BATERIĘ W TELEFONIE KOMÓRKOWYM. DZISIEJSZA SYTUACJA POKAZAŁA, ŻE NAWET NA GŁÓWNYCH DROGACH MOŻE SIĘ TO OKAZAĆ NIEZBĘDNE DO UZYSKANIA POMOCY.
null
null
null
null
null

Aktualizacja godzina 16:20

Ogromny korek na wylocie z Lublina w kierunku Świdnika. Tuż za tzw „czerwonym wiaduktem” czyli wiaduktem przy ulicy Grygowej wpadła w poślizg ciężarówka i blokuje znaczną część jezdni. Dodatkowo kilkadziesiąt metrów wcześniej na prawym pasie stoi kilka najprawdopodobniej uszkodzonych aut. KOREK ZACZYNA SIĘ OD ULICY HUTNICZEJ.

Znowu utrudnienia na Drodze Krajowej nr 12. Tuż za obwodnicą Piask, jadąc w kierunku Chełma, w miejscowości Brzezice do rowu wjechały dwie ciężarówki. Trwa akcja wyciągania ich z rowu ( o 16:30 ma zostać zakończona) Policja kieruje ruchem.

Samochody ciężarowe nie mogą sobie poradzić ze sporym wzniesieniem w miejscowości Łopiennik Górny na DK 17. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt drogowców natomiast policja kieruje samochody ciężarowe na parkingi. Podobna sytuacja w Polanówce na odcinku Zamość- Tomaszów Lubelski. Trwa tam akcja wyciągania ciężarówek z rowu. Policja wyznaczyła parkingi dla ciężarówek.

Tragiczna sytuacja na Zamojszczyźnie. Wszystkie drogi wyjazdowe z miasta są zakorkowane. Urząd miasta szykuje miejsca dla uczniów którzy nie będą mogli dotrzeć do miejsca zamieszkania.

Zablokowane drogi prowadzące do Hrubieszowa. Zarówno na DK 74 prowadzącej do Zamościa jak i na DW 844 do Chełma w zaspach utknęły dziesiątki aut. Obie trasy są zablokowane.

Jak informuje nasz reporter, w Nasutowie gm. Niemce silny wiatr uszkodził dach na domku jednorodzinnym. Z każdym podmuchem wiatru odpadają z dachu kolejne elementy. Na miejsce jedzie straż pożarna.

Ruch wahadłowy na DK 82 Lublin-Łęczna. W mie3jscowości Zofiówka doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Ruchem w miejscu zdarzenia kieruje policja. Odbywa się on wahadłowo jednym pasem jezdni.
Ciężarówka blokująca wjazd na wiadukt w kierunku Świdnika
Kilkanaście aut utknęło na Drodze Męczenników Majdanka
Al. Witosa- samochód ciężarowy wpadł w poślizg i blokuje jezdnię
Problemy na Witosa
Korek na Witosa w Lublinie

 

Aktualizacja

W Lublinie przestał padać śnieg jednak nadal mocno wieje wiatr.

Trzy pętle MPK są niedostępne dla autobusów. Pętla autobusowa na ul. Dobrzańskiego, Felin i Pliszczyn została zamknięta.

Droga Męczenników Majdanka od Felina do granic miasta nieprzejezdna. Na szosie leży pół metra śniegu. Na większości ulic ze wzniesieniem stoją ciężarówki blokujące ruch.

Na utrudnienia napotkamy m.in. na ul. Jana Pawła II, Węglarza, Diamentowej, Witosa, Doświadczalnej, Olszewskiego, Granitowa, Paderewskiego.

Podlubelskie wsie zostały odcięte od świata. Zaspy sięgają kilkudziesięciu centymetrów. Do wieczora miejscami będą miały nawet ponad metr wysokości. Silny wiatr ciągle nawiewa śnieg na drogi.

Nasi reporterzy informują

Jak informuje nasz reporter zablokowana jest droga wojewódzka nr 835 w stronę Biłgoraja. W miejscowości Głuszczyzna przejazd blokuje stojąca w poprzek drogi ciężarówka. Jak udało nam się ustalić na miejsce jedzie ciężki sprzęt straży pożarnej.

Jeden z naszych reporterów relacjonuje sytuację w podlubelskiej miejscowości w gminie Konopnica – W niektórych miejscach zaspy mają półtora metra, sprzęt nie radzi sobie z odśnieżaniem. Czekamy na pługi wirnikowe żeby się w ogóle stąd wydostać. W naszym regionie jest już kilkadziesiąt odciętych od świata miejscowości.

Komunikat MPK Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że z uwagi na trudne warunki drogowe spowodowane obfitymi opadami śniegu i zamiecią, mają miejsce opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Dodatkowo mogą również występować trudności w nawracaniu pojazdów na pętlach autobusowych/trolejbusowych. Pasażerów prosimy o wyrozumiałość.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas