Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pacjenci przebywający na kwarantannie wykonali dzisiaj bezpłatne testy na koronawirusa (zdjęcia)

Pacjenci przebywający na kwarantannie otrzymali już pierwsze SMS-y zapraszające do wykonania badania w punktach wymazowych dostępnych na terenie województwa lubelskiego.

Od dzisiaj zwiększyła się do 10 liczba placówek medycznych z województwa lubelskiego, które utworzyły punkty pobrań wymazów od pacjentów przebywających na kwarantannie.

Punkty pozostają w gotowości we wszystkie dni tygodnia nie mniej niż dwie godziny dziennie. Punkty zorganizowane przez szpitale znajdują się w Lublinie, Puławach, Łukowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Hrubieszowie, Kraśniku, Włodawie, Białej Podlaskiej i Chełmie. Za stronę organizacyjną punktów pobrań odpowiadają placówki medyczne. W większości są to punkty stacjonarne. W Puławach, Łukowie i Chełmie pobieranie wymazów odbywa się w namiocie.

Każda osoba przebywająca w kwarantannie, w 11 dniu jej odbywania, otrzymuje SMS-a, który informuje o możliwości zgłoszenia się do punktu pobrań celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Badanie jest zalecane, ale jest dobrowolne. Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

SMS ma następujące brzmienie:
„W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy punktów pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia.”

Osoba ta powinna w 12 dniu kwarantanny udać się własnym samochodem do wybranego przez siebie punktu. Na mapie woj. lubelskiego punkty pobrań rozmieszczone są w miarę regularnie i powstały po to żeby usprawnić powrót do normalności wszystkim tym, którzy kończą kwarantannę. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci szpitalom za każdy pobrany wymaz 21 zł. Dodatkowo sfinansuje każdy dzień gotowości punktu pobrań w wysokości 300 zł.

– W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić Cię z kwarantanny. Jeżeli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który ma możliwość umówienia Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Pacjenci przebywający na kwarantannie wykonali dzisiaj bezpłatne testy na koronawirusa (zdjęcia)

Pacjenci przebywający na kwarantannie wykonali dzisiaj bezpłatne testy na koronawirusa (zdjęcia)

Pacjenci przebywający na kwarantannie wykonali dzisiaj bezpłatne testy na koronawirusa (zdjęcia)

(fot. NFZ)

9 komentarzy

 1. Anty ciemnogrod

  UWAGA NA OSZUSTWO COVID.
  Tzw:) eksperci WHO już promują globalny system identyfikacji osób, które będą zaszczepione.
  Nie wiadomo, w jaki sposób ma się odbywać identyfikacja osób bezpiecznych, ale experci uważają, że może to następować za pomocą specjalnego certyfikatu, który znajduje się w naszych smartfonach LUB ZOSTANIE WPROWADZONY DO NASZEGO CIAŁA WRAZ Z SZCZEPIONKA. Taki swoisty klucz będzie pozwalał na wejście do środków komunikacji miejskiej, sklepów, miejsc publicznych czy instytucji.
  Tzw, experci WHO twierdzą że niema innego sposobu na rozdzielenie, osób które będą odporne na COVID19 od tych, które jeszcze choroby nie przeszly lub właśnie ja przechodzą i mogą infekowac innych, więc stanowią zagrożenie dla społeczeństwa.
  Bandyta Gates i reszta kliki ciągle czynią postępy…

 2. A jak nie posiadam samochodu, prawa jazdy?

 3. To pacjenci sami wykonują te testy.
  Chyba trochę nie gramatycznie ten tekst napisany. Zostały wykonane testy osobom z podejrzeniem wirusa …..

 4. Wiadomo już również jaki będzie wynik badania. Teraz po zaostrzaniu się protestów, będzie trzeba uziemić tych którzy kumulowali swoją złość na kwarantannie. Oni są największą grupą zagrożenia dla rządzących.

 5. Jedzie taki człek na badania, a w tym czasie dzielnicowy sprawdza czy jest w domu i bach 30 tysi od sanepidu!!! Kwarantanna to kwarantanna!!! Jak można coś takiego robić? Załóżmy że mieszka taki ktoś w budynku wielorodzinnym i wejdzie do windy z innymi? Takie testy to powinny być obligatoryjne dla tych ludzi i wymazy robione w m.z.!!! Jednak decydenci w tym kraju to banda zrytych łbów!!!

 6. Hrabia Monte Cristo

  zamiast montowania nam chipów będzie chip szczepionka sprytnie pomyślane NWO….

Z kraju