Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Otrzymali informację, że wyrabia nielegalny alkohol. Na miejscu znaleźli beczki z zacierem i gotowy produkt

Terespolscy policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania 69-latka natrafili na beczki z zacierem oraz wyprodukowany alkohol. Mundurowi po raz kolejny przypominają, że wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Kryminalni z Terespola weszli na jedną z posesji na terenie gminy Zalesie w powiecie bialskim. Mundurowi posiadali informację, że mieszkający tam 69-latek zajmuje się produkcją oraz handlem alkoholem bez wymaganego wpisu do rejestru.

Na miejscu przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli niemal 100 litrów zacieru znajdującego się w plastikowych beczkach oraz gotowy już produkt.

69-latek usłyszał już zarzuty. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Terespol)

13 komentarzy

 1. „Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru” dla własnego użytku nawet nie można?

 2. Jeżeli chodzi o czyny uszczuplające dochody budżetowe, to nasze państwo jest bardzo skuteczne.
  Tusk 10 lat temu tak podniósł VAT z 22 na 23, że do chwili obecnej nie ma sposobu by to zmienić. Można Trybunał Konstytucyjny z Sądem Najwyższym oraz wszystkich prezesów spółek Skrabu państw wymienić, ale stawki VAT nie da się obniżyć.

  • Cieee chorobaaaa !!!

   To jest powód, żeby Tusk powiedział: „Niechecem, ale muszem”, a potem może se przypomni o tym co kiedyś obiecał, wróci, zostanie jakimś (p)osłem i zmieni… a nawet może obniży (albo i zniesie) podatek dla zmyły nazywany: „abonamentem od RTV” (też obiecał, a nie dotrzymał… ryży „cha” jeden ).

  • 2 milardy na elektrownie w ostrołęce i 4 milaiardy na tvp też uszczuplily budżet

 3. Jasny Gwint !!!

  W ub. w. istniał zespół „Filipinki”, który wychwalał; „Jak dobrze mieć sąsiada…” – jakbym miał takiego sąsiada jak tego co pana produkującego 'whisy moon” podp…lił „komu trzeba”, byłbym powiedzmy, że innego zdania niż „Filipinki”

 4. Uff Już czuję się bezpieczniejszy. Jednego bandyty mniej 😉

 5. Ale w koło jest wesoło i kapusie też są w koło. Ja pier….. co za naród.

 6. Nie chciał polać sąsiadowi, to go sprzedał ?

Z kraju