Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Oszuści dzwonili do seniorów. 74-latka uwierzyła w historię o wypadku, straciła oszczędności

Bialscy policjanci poszukują oszusta, który wyłudził od 74-latki prawie 20 tys. złotych. Przestępca twierdził, że wnuk kobiety spowodował wypadek i niezbędna jest pomoc finansowa. Niestety seniorka uwierzyła w fałszywą historię.

W piątek późnym popołudniem na numer stacjonarny 74-letniej mieszkanki gminy Biała Podlaska zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Oszust twierdził, że jej wnuk potrącił na przejściu ciężarną kobietę. Jest jednak możliwość „załatwienia sprawy”. Oczywiście wiązało się to z przekazaniem pieniędzy na ten cel.

Początkowo rozmówca przekazała, że seniorka ma dostarczyć pieniądze na komendę, ale później powiedział, że po odbiór posiadanych przez 74-latkę pieniędzy przyjdzie kurier. Miała jednak nie rozmawiać z nim, jak też nie mówić nikomu o całym zdarzeniu. W trakcie trwającej cały czas rozmowy telefonicznej mężczyzna polecił by pokrzywdzona głośno przeliczyła posiadane banknoty.

Po kilkudziesięciu minutach do domu kobiety przyszedł nieznajomy. 74-latka przekazała mu prawie 20 tys. złotych. Początkowo, zgodnie z wytycznymi nieznajomego seniorka nie kontaktowała się z nikim. Dopiero kiedy przyszedł do niej członek rodziny dowiedziała się, że wnuk jest w domu i nie doszło do żadnego wypadku. Wówczas 74-latka opowiedziała o wizycie nieznajomego, a o całym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci.

Jak się okazało oszuści w ten dzień kontaktowali się z inny mieszkańcami powiatu. Na szczęście nie doszło tam do przekazania gotówki. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności oszustwa.

(fot. pixabay.com)

18 komentarzy

 1. Ostatnio wnuczkowie, a także i córki, celują w ciężarne kobiety na przejściach, Pewnie wpadli na to, że na „ciężarną” da się więcej wyciągnąć?

 2. Policja cały czas informuje i ostrzega że w sieci nikt nie jest anonimowy !!!!!!!!

 3. Arystokratka ze wsi Lublin

  W tym wieku to wziąść ta kasę i się zabawić .a nie trzymać.

 4. O całym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci, a dlaczego nie główny wróg złodziei, św. Antoni ?
  Tak, czy siak, dobrze się stało, że oddała bardziej potrzebującym niż ona.

  • Zapomniałem o stodwunastkowych ciekawskich:
   To samo napisałbym, gdyby to była moja matka, żona, czy kochanka.

  • ciemnogród komuny wierzący w 13-go, czarne koty, guziki kominiarzy i inne zabobony

 5. strare dziady na prowincyji słuchajo tylko tvpis i kulawego kaczora razem ze złodziejem z Torunia

 6. Seniorzy to główny elektorak pisu a sytuacja z artykułu pokazuje jak łatwo ich zmanipulować… tyle w temacie.

  • Nie prawda jestem młody i nigdy bym nawet nie pomyślał żeby zagłosować na PO.

   • I dobrze robisz, bo na emeryturę musiałbyś pracować do 67 roku, a może nawet dłużej, a jakby ci rząd Chyżego Ruja raczył dać podwyżkę do musiałbyś być zadowolony 12-15 złociszami.

   • Typowe myślenie zero jedynkowe, po albo pis. Dlatego mamy średniowiecze i drożyznę. Dobrze ma tylko leniwa patologia. Nie licząc lewaków bo ich totalnie nie popieram to zmiana na lepsze jest możliwa a co ważniejsze jest niezbędna.

   • Za to pomyślałeś, żeby bojkotować lekcje polskiego?

 7. Zamiast szukać po nr tel to będą badać okoliczności. Może książkę piszą

 8. babcia nie miała nr. telefonu do wnusia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo