Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie o silnym wietrze w woj. lubelskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego dotyczące silnego wiatru.

Ostrzeżenie obowiązuje dla 10 powiatów w województwie: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz Zamość.

Zjawisko to zostało sklasyfikowane jako silny wiatr o stopniu zagrożenia 1, co oznacza, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych warunków atmosferycznych.

Ważność ostrzeżenia rozpoczyna się od godziny 11.00 dnia 2 kwietnia i będzie trwać do godziny 19.00 tego samego dnia. Prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami dochodzącymi nawet do 75 km/h. Kierunek wiatru będzie głównie zachodni i północno-zachodni.

Jednocześnie Instytut nie wydał żadnych szczególnych uwag ani zaleceń dotyczących tego ostrzeżenia, co jednak nie oznacza, że należy lekceważyć potencjalne niebezpieczeństwo. Wszyscy mieszkańcy oraz osoby przebywające w wymienionych powiatach powinny zachować ostrożność i stosować się do ewentualnych zaleceń służb ratowniczych oraz meteorologicznych.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym i naszych bliskich, szczególnie w sytuacjach, gdy warunki atmosferyczne stają się niebezpieczne.

🔴PRZECZYTAJ: Tragiczne skutki halnego w Tatrach. Nie żyje 5 osób, w tym dwoje dzieci 

8 komentarzy

 1. No,a w mieście inspiracji hołubią stare drzewa.

  • J masz rację wyciąć wszystkie i położyć beton !!!

   • Przesadzasz… owszem wyciąć, ale te, które przy najlżejszym wietrze mogą spaść komuś na łepetynę, albo (nie daj Boże) na samochód.

   • Beton z chodnika jeszcze nikomu nie spadł na głowę w przeciwieństwie do drzew. To kwestia bezpieczeństwa i to powinno być priorytetem odpowiedzialnych władz.

    • Wszystkim oprócz abstynentów zabrać prawa jazdy. To kwestia bezpieczeństwa i to powinno być priorytetem odpowiedzialnych władz.

     • Prawo jazdy to wszystkim zabrać. Rowery są ekologiczne. Komunikacja zbiorowa może być autonomiczna.

      • Przede wszystkim PJ należałoby zabrać praktykującym katolikom (płci obojga i byle jakiej).
       Swoją sugestię motywuję tym, że jak twierdzą, że Bóg jest w trzech osobach, to jadąc z Bogiem, auta mają przeładowane.

Dodaj komentarz