690 680 960

Ostrzeżenie o marznących opadach


Kierowcy i piesi powinni w najbliższych godzinach uważać na marznące opady deszczu i mżawki powodujące gołoledź. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW O. w Krakowie wydało ostrzeżenie dotyczące trudnych warunków atmosferycznych dla województwa lubelskiego, ze szczególnym naciskiem na jego część południową.

Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne mogą wystąpić dziś w nocy i będą trwać do jutrzejszego poranka. Prawdopodobieństwo wystąpienia marznących opadów jest na poziomie 80%. W części północnej województwa przewiduje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h oraz porywami wiatru od 55 km/h do 65 km/h. Intensywne opady śniegu przewidziane są na dzisiejsze późne popołudnie i będą trwać do jutra do godziny 18.

W ciągu dnia zauważalny był wzrost zachmurzenia spowodowany zbliżającym się śnieżnym frontem atmosferycznym. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od -2C do 0C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. Temperatura minimalna od -3C do -1C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i wschodni, który będzie powodował zwieje i zamiecie przy opadach śniegu.

Jeżeli wybieramy się w trasę warto wziąć pod uwagę zmieniające się warunki pogodowe.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach