Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostatni w naszym regionie odcinek drogi Lublin – Przemyśl zostanie wyremontowany

Rusza poszukiwanie wykonawcy, który przebuduje ostatni w województwie lubelskim odcinek drogi wojewódzkiej nr 835. Chodzi o ponad 25 km trasy od Biłgoraja do granicy z Podkarpaciem.

W czwartek poinformowano o ogłoszeniu przetargu na rozbudowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przemyśl. Chodzi o ponad 25 km trasy od Biłgoraja do granicy województw lubelskiego i podkarpackiego. Jest to ostatni odcinek tej trasy w naszym regionie, który nie został do tej pory przebudowany. Znajdująca się obecnie w fatalnym stanie trasa przebiega przez teren miasta Biłgoraj oraz gmin Biłgoraj, Księżpol i Tarnogród.

Władze poszczególnych gmin nie kryły zadowolenia z ogłoszonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie inwestycji. Jak podkreślali, droga ta łączy województwo lubelskie bezpośrednio z autostradą A4 oraz stanowi alternatywne, dla drogi ekspresowej nr 19, połączenie z Rzeszowem. Prowadzi też w Bieszczady. Ma również kluczowe znaczenie dla rozwoju przedsiębiorczości, usług transportowych, handlu i rolnictwa. Jest także jedną z najbardziej obciążonych dróg wojewódzkich w naszych regionie. Jak wykazały przeprowadzone w 2015 roku pomiary ruchu, z Biłgoraja w stronę Przemyśla wyjeżdża średnio blisko 17 tys. pojazdów w ciągu doby.

Kierowcy, jak też lokalne władze, od dawna apelowali o remont tego odcinka. Jednak przez lata zapewniano ich, że inwestycja jest wpisana na listę projektów priorytetowych RPO na lata 2014 – 2020 i z pewnością zostanie zrealizowana. Jednak musi czekać na swoją kolej, gdyż co roku remontowane są kolejne odcinki. W końcu wiadomo już, że o ile postępowanie przetargowe zostanie rozstrzygnięte zgodnie z planem, to prace ruszą wiosną przyszłego roku. Mają potrwać blisko dwa lata i kosztować ok. 190 mln zł.

Jako pierwszy przebudowany został odcinek pomiędzy Biłgorajem a Frampolem. Wiosną 2013 roku ruszyły prace przy 27 km drogi od Frampola do Wysokiego. Kolejny był 17 km odcinek od Wysokiego do Piotrkowa, na którym prace zakończyły się w czerwcu 2018 roku. Później drogowcy wyremontowali jezdnię do granic Lublina.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

 1. Super ! będzie lepszy dojazd nad Tanew i do Wólki Biskiej

 2. Lepiej w Bieszczady jechać przez Rzeszów. Jeszcze w naszym regionie droga jako tako to na Podkarpaciu porażka.

  • No to nie wiem którędy jeździłeś. Kilka razy byłem w Bieszadach i jazda tamtejszymi drogami to przyjemność. Kręte, równe i mało ruchu.

 3. Droga 835 nie jest relacji Lublin-Przemyśl, ba nie przebiega nawet koło Przemyśla

 4. obecnie od 'bingoraja’ na południe droga jest praktycznie nieprzejezdna – chyba, że ktoś lubi po każdej podróży wymieniać opony i diagnozować zawieszenie. a droga przez nisko czy rzeszów to też nie jest rewelacyjne rozwiązanie, biorąc pod uwagę natężenie ruchu i budowę ekspresówki. najgorsze jest to, że władze podkarpacie mają tę drogę w głębokim poważaniu i póki co nie ma żadnych planów na remont od granicy do jarosławia czy przeworska

 5. Jak wy chcecie do Rzeszowa czy Grabownicy przez Przemyśl jeździć to gratuluję wam dobrego samopoczucia. Proszę pana dziennikarza o uzupełnienie wiedzy.

  • My proponujemy, aby myśleć, przed pozostawieniem komentarza. Część trasy DW835, jest trasą, którą podróżuje się także do Przemyśla, jest to tylko odcinek drogi, a nie cała trasa. Dlatego tytuł jasno mówi „odcinek”. Może Pan/Pani nie ma świadomości, że znaki prowadzące z Lublina oraz na trasie DW835 prowadzą kierowców do Przemyśla. Warto to przemyśleć 😉
   Radzimy samemu uzupełnić wiedzę, na temat dróg w regionie i tego, dokąd one prowadzą. Pewien odcinek tej trasy (DW835) jest drogą właśnie na Przemyśl.

   Za Wikipedią – „Odbywa się nią ruch z Lublina do: Biłgoraja, Przeworska, Przemyśla i Sanoka. Jest jednym z głównych szlaków drogowych łączących województwa: lubelskie i podkarpackie. Droga wiedzie między innymi przez tereny Wyżyny Lubelskiej, Roztocza i Pogórza Dynowskiego.”

   W materiale jest mowa o odcinku trasy, a nie trasie na Przemyśl. DW 835 nie prowadzi bowiem do tego miasta.