„Osoby te opanowały sztukę ukrywania sprzedawanych papierosów niemalże do perfekcji”. Kolejna akcja służb celnych na targowisku w Lublinie

444 paczki nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, podczas akcji przeprowadzonej na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

W minioną środę funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku oraz Działu Realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie lubelskiego targowiska przy al. Tysiąclecia przeprowadzili działania w związku z nielegalnym procederem sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie działań ujawniono 444 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w skrytkach znajdujących się poza stoiskami handlowymi. W działaniach udział wzięło też kilka psów Służby Celno-Skarbowej wyszkolonych do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Była to w ostatnim czasie jedna z większych akcji lubelskiej KAS wymierzona w walkę z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oferowanymi do sprzedaży na targowiskach. Handlem nielegalnymi papierosami na targowiskach zajmują się osoby, które opanowały sztukę ukrywania sprzedawanych przez siebie wyrobów niemalże do perfekcji. Zazwyczaj nie mają papierosów przy sobie, dlatego nie łatwo jest ustalić sprawców.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone, a w sprawach wszczęto postępowania karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

(fot. KAS)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. jak na ślepo powytykasz innym od konfidentów to nagle kolesie gnębiący cię przez całą szkołę cię polubią?
  popatrz na wielkich gangusów prawilniaków jak strzelają z ucha na procesach, później idą do programów rozrywkowych i książki piszą. prawilność wymyślili bossowie, żeby taki leszcz jak ty trzymał gębę na kłódkę za darmo. a sami podpi*rdolą cię przy pierwszej okazji…

 2. Tylko głupi uwierzy że te działania coś dają a służby sprawnie działają!
  365dni w roku trwa tam handel a handlarze są mądrzejsi od tych co ich kontrolują i zwalczają

 3. No i co te chlopaczki w tych dresinach z dzokejką na pustej głowe,torebeczką od Pinki Łinki teraz będą robić?

 4. Lepiej niech handlują fajkami niż mają wyrywać torebki, zrywać łańcuszki z szyji, ludzie zobaczcie teraz nie ma kieszonkowców to chyba lepiej że handlują fajkami a ten biznes napędzają ludzie co kupują oni tylko robią przysługę tym co ich nie stać na polskie fajki

  • o… sporo prawdy w tym niestety. Wolę patrzeć jak sprzedają innym fajki niż zostać ograbiony.

 5. Też jestem za ..niech se handluja przynajmniej przeciętny kowalski kupi o polowe taniej fajki niż w kiosku ruchu.zaznaczam że nie jestem palaczem pale Max paczke na miesiąc czyli okazjalnie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS