Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Osoby po białoruskiej stronie coraz częściej strzelają z procy. Wzrasta liczba agresywnych zachowań (wideo)

Niemalże każdego dnia na odcinku polsko – białoruskiej granicy dochodzi do ataków na polskie służby. Osoby znajdujące się po białoruskiej stronie nie tylko rzucają w funkcjonariuszy i żołnierzy kamieniami. Coraz częściej strzelają z procy.

Wzrasta liczba agresywnych zachowań ze strony migrantów znajdujących się po drugiej stronie zapory na granicy polsko-białoruskiej. Cudzoziemcy kamieniami, gałęziami, gazem pieprzowym, palącymi się konarami czy nawet środkami pirotechnicznymi atakują polskie patrole oraz pojazdy Straży Granicznej.

W wyniku tych działań ucierpiało kilku funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz żołnierzy Wojska Polskiego. Doszło również do zniszczeń pojazdów służbowych.

Coraz częściej zdarzają się sytuacje strzelania do polskich patroli z procy. Ostatnie z nich miało miejsce w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych.

Tylko w tym tygodniu przez dwie doby na granicy polsko – białoruskiej było 378 prób jej nielegalnego przekroczenia. Doszło do zatrzymania 6 pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. Kilka razy udzielono też pomocy cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej. Należy pamiętać, że za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: SG)

Autor: redakcja

29 komentarzy

 1. Po huk SG ma broń sie pytam , na pokaz ?
  Od czego są brygady maciara obrony terytorialnej , od zabawy w zołnierzy na strzelnicy ?
  gumowe kule potrzebne od zaraz bo wam juz łby nas ra ją !

  • Tak tak, od zaraz. Zaraz się zamówi uazjatów to dostarczą za dwa,trzy lata i będą „jak znalazł”.

 2. Tusk mówił że to biedni ludzie

 3. PiS straciło monopol na wizy i teraz inżynierowie oraz lekarze muszą sobie jakoś radzić🤣

 4. Gumowe naboje na kiboli działają, to i na nich używać!

 5. Gdzie kamysz i ryży szkodnik?

 6. POśmiewisko na cały świat żeby tak dawać sobie w kaszę napluć rząd tfuska do dymisji.

 7. Dziadek Józek ze Slamsowa

  Osoby znajdujące się po białoruskiej stronie do tej pory rzucali w funkcjonariuszy i żołnierzy kamieniami.
  A teraz jak widać są wyposażani w coraz to nowocześniejszy sprzęt i nawet strzelają z procy (!).
  Pewnie chcą trafić do żołnierskich serc, a może to taka ich forma próśb o wizy…

 8. Tymi Tu Nie...

  Osoby po białoruskiej stronie coraz częściej strzelają z procy, chyba pora, żeby i naszych dzielnych pograniczników uzbroić w tą niezawodną broń.
  No i natychmiast zakazać strzelać, żeby Boże broń, komuś z dzikich nie zrobili krzywdy.

  • Od Unii należy natychmiast zażądać dotacji na dozbrojenie w tą broń, polskiej armii.
   Pokazać Azjatom i Afrykańczykom, że i my możemy posiadać taką broń (póki co) bez pozwolenia.

  • Spoko, teraz rządzą uśmiechnięci, to i przekaz będzie inny.

 9. To największa hipokryzja obecnej władzy. Wypuścili film razem z Panią Agnieszką Holland, obrażając Polski mundur. Podzielili społeczeństwo na tych którzy wierzyli w matki z dziećmi i na tych którzy wiedzieli że przy tej granicy to młodzi lekarze i inżynierowie siedzą. Po czym po objęciu władzy, jednak zmienili zdanie i nie chcą już burzyć muru a dodatkowo przeznaczą więcej środków aby Ci młodzi inżynierowie jednak do kraju się nie dostali.
  PiS był złym zarządcą PL, zablokowanie gospodarki podczas covid, dodruk pieniedzy, swiadczenia i emerytury dla ukr, przekazanie broni itd to nie powinno miec w ogole miejsca, nie mowiac o podisaniu zielonego ladu, ale to co robimy Koalicja wykonczy nas jeszcze bardziej i tym bardziej skonczymy jako podwładni kanclerzowi wiadomo jakiego kraju.
  Nie mowiac juz o hipokryzji jaka sie stosuje, czyli takie samo lamanie prawa itd.
  Jezeli myslisz że glosowanie na Trzecia droge np, czy Lewice to tworzenie nowej scieżki dla polski i to nie jest PoPIS TO GRUBO SIE MYLISZ

 10. Wzrasta liczba agrestwnych zachowan bo w Polsce sprzyjający rząd reseciarzy komunistów przy korycie to Łukaszenka i Putin odpowiednio wykorzystają narazie nas delikatnie podchodzą ale zarty sie skonczą niedlugo Kosiniak Kamysz juz plecak ewakuacyjny spakowany

Dodaj komentarz